reklamı kapat

Riot Games’in Kurucusu, Kripto Para Madencisinin Kurbanı Oldu!

Riot Games kurucusunun kredi kartı bulut hizmeti ile Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılmış.
08:00
8 Kasım 2019

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi konumundaki League of Legends’in arkasındaki Riot Games‘in kurucusu Marc Merril, milyonlarca dolarlık bir kripto para madencilik ”soygununun” kurbanı oldu ve bunu uzun bir süre fark etmedi.

7 Kasım tarihinde Forbes’in aktardığı bilgilere göre Riot Games kurucularından Marc Merril, Matthew Ho isimli Singapur vatandaşı kripto para madencisinin kurbanlarından sadece birisi oldu. Ho, Merril’in American Express kredi kartı bilgilerini ve kimlik bilgilerini kullanarak hem Amazon hem de Google’dan bulut işlemci hizmeti satın aldı ve buradan elde ettiği gücü kripto para madenciliği yapmak için kullandı.

Bulut Tabanlı Bitcoin Madenciliği Yaptı

Ho’nun bu yöntemi kullanarak 5 milyon dolar harcadığı ancak hepsini Merril’in kartından değil diğer kurbanların da kartından çektiği belirtilmekte. Elde edilen bilgilerde Ho’nun bir ara Amazon’un hizmetini en çok kullanan kişi bile olduğu vurgulanmakta. Ho’nun Amazon’u nasıl kendisinin Riot Games kurucusu olduğuna inandırdığı tam olarak bilinmese de, şüpheli isim Riot Games kurucusunun adını içeren Kaliforniya’ya ait bir ehliyet bile üretmiş.

ABD Adalet Bakanlığı Ho’yu geçtiğimiz Ekim ayında yakalasa da, Riot Games kurucusunun bu suça kurban gittiği yeni ortaya çıktı. Ho şu an çeşitli suçlardan yargılanmakta ve uzun bir süre hapis yatacak gibi gözüküyor.

Bitcoin ve kripto para dünyasında bu tip dolandırıcılıklar gitgide artıyor ve bunlardan nasıl korunacağınızı öğrenmek için buradaki detaylı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun