Reklam

Rari Governance Token Nedir?

Rari Capital, kullanıcıların getirisini özerk olarak kazandığı, gözetim altında olmayan bir DeFi robo-danışmandır.
15:31
5 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Rari Governance Token, Rari Capital’in arkasındaki yerel token’dır. Rari Capital, kullanıcıların getirisini özerk olarak kazandığı, gözetim altında olmayan bir DeFi robo-danışmandır.

Rari Governance Token (RGT) Nedir?

Rari Capital, kullanıcıların kripto varlıklarından borç almalarına, ödünç vermelerine ve getiri elde etmelerine olanak tanıyan bir DeFi protokolüdür. Platform, bölünmüş sabit para havuzları, özelleştirilebilir borç verme ve borç alma havuzları ve daha fazlası gibi bir dizi ürün sunar. Rari Governance Token (RGT), platformun yönetişim tekliflerini oylamak için kullanılabilen yönetişim tokenıdır.

Rari Capital, dünyayı benzeri görülmemiş bir ölçekte finansal yeniliklere açtığını ifade ediyor. Bu noktada da bazı temel hizmetler sunuyor:

  • Earn: Kullanıcılar otomatik olarak en yüksek verimi kazanmaya başlamak için kripto varlıkları yatırabilir.
  • Fuse: Açık pozisyon oranı protokolü olarak tanımlanıyor. Fuse, herhangi bir varlıkla kullanıcının şartlarına göre çalışıyor.
  • Governance: Kullanıcılar Rari Protokolünün geleceğini geliştirmek için yönetime katılabiliyor.
  • Yield Aggregator: Kullanıcıların fonlarını en yüksek getiri fırsatlarına yeniden dengeleyen özerk bir algoritma. Stake edilen fonlar ayrıca borçlular için Fuse havuzlarına likidite sağlar.
  • Tranches: Özelleştirilmiş risk ve getiri profilleri için Getiri Toplayıcı DAI havuzunu kullanan eşler arası risk değişimi protokolü.
  • Pool 2: Merkezi olmayan borsalarda RGT likidite sağlayıcıları için teşvikler.

Buna ek olarak Rari Capital, bir sonraki kitlesel kullanıcı dalgasını bu sektöre çekmek için teknik ve teknik olmayan zihinler arasındaki boşluğu kapatma misyonunu üstlenen bir merkezi olmayan finans protokolleri paketi olarak da kendini tanımlıyor. Platform, toplam getiri yaratan ve sunan, kullanıcılara mevcut varlıkları için basit ve güvenli bir değer tahakkuk yolu sağlayan bir dizi ürün oluşturduklarını ifade ediyor.

RGT Coin Yorum

RGT coin’in Binance’de listelenmesi oldukça fazla ses getirdi ve bu durum kripto para birimine olan ilgiyi arttırdı. Yatırımcılar, RGT coin’in geleceğinin parlak olduğunu düşünürken işlem yapmak için hype’ın dinmesini bekliyor gibi görünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 39 USD ile işlem gören Rari Governance Token, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.0006349 BTC ile işlem görüyor. Rari Governance Token’ın 5 Kasım 2021’de 65,80 dolar ile en yüksek seviyeyi  gördüğü ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak Rari Governance Token toplam arzının 12,500,000 Rari Governance Token olacağı ve şu anda dolaşımda 11,255,097 RGT coin bulunduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Rari Governance Coin Nasıl Alınır?

RGT Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

RGT Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından RGT Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD, Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak RGT işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar