X


Rakiplerin Büyük Performansı: Ripple (XRP) ve Stellar (XLM) Kendi Rallilerini Mi Başlattı?

XLM ve XRP’den artış performansı.
08:00
12 Ocak 2021

Dün kripto para birimi piyasasında yaşanan katliamın ardından sular biraz durulmuş gibi görünüyor. Özellikle Ripple (XRP) ve Stellar’da (XLM) düşüş deyim yerindeyse bir mancınık etkisi yarattı. Dünkü büyük düşüş oranlarının ardından iki kripto para biriminin de bugüne yükselişle başladıkları görülüyor.

XLM’den Büyük Artış Grafiği

Piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde en büyük yükseliş grafiğinin Sterllar’da olduğu görülüyor. XLM son 24 saat içinde %23’ün üzerinde artış yaşayarak 0,2974 dolara kadar fiyatını yükseltti. Grafiklere bakıldığında XLM’deki yükseliş hareketi dün hiç yaşanmamış gibi devam ediyor gibi görünüyor.

Bunun yanında analistlere göre 0,28 dolar seviyesinin XLM’de sert bir direnç olarak hareket etmesi gerekiyordu. XLM bu önemli direnci geride bırakmış gibi görünüyor. Bu durumda da fiyatın bir sonraki durağının 0,35 dolar olacağı düşünülüyor.

Ayrıca XLM’in fiyat artışının rekor seviye olan 0,93 dolara doğru da harekete edebileceği ama bunun için bir altcoin boğasının başlamasının gerekli olduğu ifade ediliyor.

XRP Ben Buradayım Diyor

Dünkü düşüşler sonrasında 0,24 dolar bandında kadar gerileyen XRP’nin bu önemli desteğin altına gerilememesinin bugün yaşanan gözle görülür yükselişi getirdiği düşünülüyor. YAzının yayına hazırlandığı sırada 0,2982 dolardan işlem gören Ripple’ın yükseliş eğiliminin devam etmesi için öncelikle 0,33 dolarlık öneml direnç seviyesini kırması gerekiyor.

Bununla birlikte XRP’de bir sonraki önemli direncin 0,38 dolar bandında olacağı ve bunun kırılması ile birlikte yeniden yukarı yönlü bir rallinin başlayacağı düşünülüyor.

İki Rakip Eş Zamanlı Yükseliyor

Aslında piyasada Ripple ve Stellar birbirinin rakibi olarak nitelendiriliyor ve Stellar’ın şu anda XRP’yi geçmek için bir rekabet yarışında olduğu düşünülüyor. Ancak grafiklere bakıldığında şu anda piyasa hacmi değerlemesine göre ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde en iyi performansı XRP ve XLM sergiliyor.

Stellar ve Ripple arasındaki farklılıklara “Ripple ve Stellar’ın Farkı Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar