X


Ripple’dan “Son Dakika” Transferi: Amazon’un Tecrübeli İsmi XRP Saflarında

Ripple, ekibini güçlendirmeye devam ediyor.
23:10
11 Ocak 2021

SEC davası nedeniyle zor günler yaşayan Ripple, ilk haftanın durgunluğunu üzerinden attıktan sonra yeniliklere ve girişimlere hız kesmeden devam ediyor. Kısa süre önce Ripple’ın merkez bankalarının kendi kripto para birimlerini piyasaya sürebilmeleri için XRP ağını kullanabileceklerini açıklaması, dikkatleri bir anda bu tarafa çekti. XRP’nin menkul kıymet ilan edilebilme riskine ve davanın ilk duruşmasının bile görülmemesine rağmen Ripple’ın kendinden böylesine emin açıklamalarda bulunması, XRP yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Ripple’ın Mühendislik Ekibine Yeni Kan

XRP fiyatı bu açıklamalar ve Ripple’ın net adımları sayesinde 0,17 dolardan 0,35 dolara kadar yükseldi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat düşüşünden sonra 0,27 dolar seviyelerine kadar gerileyen XRP, buna rağmen hala top 10 içerisinde en dayanıklı kripto paralardan birisi oldu.

Ripple şimdi ise dünyanın en ünlü kurumlarından Amazon’un üst düzey yöneticilerinden birisini transfer etti. Amazon’un ünlü yöneticilerinden Devraj Varadhan, resmen Ripple’a katıldı ve mühendislik bölümünün başkan yardımcılığı rolünü yürütecek. Varadhan’ın uzun süredir Ripple ile çalışan Christopher Kanaan’ın yerini alacağı belirtildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

xrp ripple

Merkez Bankası Dijital Parası İçin Çalışmalar mı Başladı?

Ripple CEO’su konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin “yıldızlar karması” olarak görülen mühendislik ekibinin Varadhan ile çok daha ileriye gideceğini ifade etti. Merkez bankalarının kendi kripto para birimlerini XRP tabanlı ağda piyasaya sürmeleri için bütün ayarlamaların mühendislik ekibi tarafından yapılması gerekiyor ve bu transfer iddiaların daha da hız kazanmasını sağladı.

Ripple yönetimi yakın vadede bir merkez bankası ile anlaştıklarını belirtirse bu durumun XRP fiyatı için inanılmaz bir yükseliş etkisi yaratması bekleniyor. Ripple eğer böyle bir duyuru yapmazsa da son günlerde atılan heyecan verici adımlar XRP yatırımcılarının ilgisini canlı tutmaya yetecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar