ProShares Bitcoin ETF’ine İlk Dakikadan Büyük İlgi: BTC Fiyatı 63.000 Doların Üzerini Gördü!

İlk Bitcoin ETF’inin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmesi ile birlikte Bitcoin fiyatında büyük artış yaşandı. 
17:14
19 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin bağlantılı borsa yatırım fonu bugün New York Menkul Kıymetler Borsası’na giriş yaptı. Bir Bitcoin ETF’inin onaylanması çok uzun zamandır bekleniyordu ve bu durum lider kripto para biriminin fiyatına da anında yansıdı.

İlk 20 Dakikada 6.5 Milyon Hisse

Elde edilen bilgilere göre ProShares Bitcoin ETF’ine çok büyük bir ilgi var. İlk 20 dakikada 6.5 milyon hisse işlem görürken, işlem hacmi kısa sürede 280 milyon dolara ulaştı. Yapılan açıklamalara böylece ProShares’in Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’i şimdiden en iyi açılışı yapan ilk 15 varlık arasına girdi.

Bu noktada ProShares’in doğrudan kripto para birimine yatırım yapmayacağını  ya da Bitcoin’i elinde tutmayacağını belirtmek gerekiyor. Bunun yerine ProShares, nakit ödemeli ve CME Bitcoin vadeli sözleşmeleri alacak. Dolayısıyla direk olarak Bitcoin yatırımı yapacak olan bir fonun onaylanmasının çok daha büyük etkilerinin olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı Anında Tepki Verdi

Bu haberin ardından Bitcoin fiyatının anında tepki verdiği ve fiyatın 63.280 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Anlık tepkinin ardından BTC fiyatı 62.500 dolarlık fiyat seviyelerine yeniden geriledi. Ancak BTC fiyatında önümüzdeki günlerde bir başka Bitcoin ETF’inin onaylanması ile birlikte daha büyük hamlelerin olması bekleniyor.

Bitcoin ETF’leri çok daha fazla kişinin Bitcoin yatırımı yapmasına imkan tanıdığı fiyatı yükselten bir etken olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar