Projeler Konuşacak: Analist SHIB ve 2 Altcoin’de Ralli Bekliyor!

Bitcoin (BTC) tekrar 20.000 doların altına düşerken, önde gelen bir analist ralli beklediği 3 altcoin projesini açıkladı.
14:45
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) tekrar 20.000 doların altına düşerken, önde gelen bir analist ralli beklediği 3 altcoin projesini açıkladı.

Cardano, ‘Birikim’ Aşamasında!

Yakından takip edilen bir  analist, Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) için tahminlerini güncellerken Cardano (ADA) için bir ralli öngörüyor. Piyasada  ‘Altcoin Sherpa’ olarak bilinen analist 182,600 Twitter takipçisine akıllı sözleşme platformu Cardano’nun önemli bir ‘birikim’ aşamasında olduğuna inandığını ve fiyatı 0,60 dolara çıkaracak rallinin ufukta göründüğünü söyledi. Analiste göre, ADA’da teknik veriler ve temeller fiyat artışına işaret ediyor. Cardano için en önemli direç, 0.55 dolar seviyesinde yer alıyor. 22 Eylül’de gerçekleşecek olan Vasil Hard Fork güncellmesi öncesi, birikim aşaması devam ederken, yatırımcı ilgisi de devam ediyor. ADA an itibariyle 0,49 dolardan işlem görüyor. Analistin listesindeki diğer altcoin ise Ethereum. Merge güncellemesinin etkilerine işaret eden analist, ETH’deki rallinin büyük bir tartışma konusu olduğunu kabul ediyor.

Analiste göre, ETH’deki yükseliş, ayı piyasası rallisi yani kısa soluklu olacak. ETH, fiyatı  1.730 dolara kadar tırmanabilir. ETH, gün içinde %5’in üzerinde bir artışla an itibariyle 1.657 dolardan işlem görüyor. Analistin listesindeki son altcoin Shiba Inu. Stratejist, ani bir ralli beklentisi içerisinde olduğu için SHIB’e yatırım yaptığını vurguluyor. Ayı piyasasında SHIB‘in olumlu haberlere istenilen düzeyde tepki vermediğine dikkat çeken analist yine de SHIB’in sürpriz yapabileceğini iddia ediyor. Analiste göre, SHIB’in dinamikleri diğer kripto paralardan farklı ve bu özelliği SHIB’i hala en önemli altcoin’lerden biri yapıyor.

Vasil Hard Fork: Neler Değişecek?

Vasil lansman tarihinin duyurulmasıyla birlikte Cardano topluluğu, uzun zamandır beklenen hard forkun yakında gerçekleşmesini bekliyor. Güncellmesin ADA fiyatını etkilemesi bekleniyor. Vasil, Cardano’nun ağ kapasitesini artırma, işlem maliyetlerini düşürmesi, daha kullanışlı merkeziyetsiz uygulamaların dağıtımını sağlaması ve  blok zincirinin akıllı sözleşme işlevselliğini geliştirmesi bekleniyor.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Cardano‘nun kullanım durumunun artmaya devam etmesi ve güncellemelerin hayata geçirilmesi durumunda ADA fiyatının değer kazanacağını söyledi. Kripto para piyasası son zamanlarda büyük değer kaybı yaşarken, ADA da bekleneni veremedi. ADA yatırımcıları, hayal kırıklıklarını çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirmeye devam ediyor. Kasım 2021’de 3,1 dolara yükselen ADA, bugüne kadar %85’ten fazla düşüş yaşadı ve birçok yatırımcıyı önemli kayıplara sürükledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar