reklamı kapat

Popüler Arama Platformuna Kripto Para Filtreleme Özelliği Geldi

Yelp kullanıcıları artık kripto para kabul eden işletmeleri daha kolay bulabilecek.
20:00
28 Nisan 2019
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

“awsmbomb” nickli bir Reddittor, Yelp kullanıcılarının artık kripto para kabul eden işletmeleri filtreleyerek kolaylıkla bulabileceğini duyurdu. Bununla birlikte awsmbomb adlı kullanıcı bu özelliğin şu an için sadece ABD’de platformun iOS uygulamasını kullananlarla sınırlı olduğunu belirtti.

Yelp

Aylık yaklaşık 33 milyon tekil kullanıcı bulunan bir platformun söz konusu filtreleme özelliğini kullanıcılarına sunması şüphesiz kripto paralar için oldukça önemli bir gelişme olarak kabul edilebilir. Ayrıca Yelp’teki aramaların %80’inden fazlası akıllı telefon kullanıcıları tarafından yapılıyor.

Yelp’in yanı sıra son dönemde İngiltere’nin en büyük seyahat şirketlerinden Corporate Traveller da kullanıcılarının işletmelerin kripto para kabul edip etmediklerini filtelemelerine olanak sağlamıştı. Corporate Traveller ayrıca Bitcoin ve Bitcoin Cash’le ödeme kabul ediyor. Dünyanın en büyük seyahat platformlarından Flight Centre Group, Corporate Traveller’la benzer şekilde kullanıcılarının kripto paralarla ödeme yapmasına olanak tanıyor.

Google’daki Bitcoin Aramaları

Bu ayın başlarında Google’daki Bitcoin aramalarının üç katına çıktığını siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık. Google Trends verilerine göre kripto para piyasasında bu ayın başında yaşanan yükseliş dalgasının ardından Google’daki Bitcoin aramaları 30’dan 100’e yükselmişti. Söz konusu derecelendirme Google algoritmaları tarafından belirleniyor ve Google’daki Bitcoin aramalarının zaman, bölge kriterlerine göre en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Şu anda ise Google’daki Bitcoin aramalarına olan ilgi 50 ila 75 arasında hareket ediyor. Google Trende verilerine göre Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren ülkeler şu şekilde: Nijerya, Güney Afrika, Hollanda, Avusturya ve İsviçre.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.