X


Popüler Analist’ten Şaşırtan Tahmin! Piyasa Düşerken Bitcoin’de Bu Seviyeyi İşaret Ediyor

Bitcoin düşerken bu analist Bitcoin'de 6 basamaklı seviyeleri işaret ediyor.
19:00
7 Eylül 2021
Popüler Analist'ten Şaşırtan Tahmin! Piyasa Düşerken Bitcoin'de Bu Seviyeyi İşaret Ediyor

Kripto para piyasası son düşüşün ardından yeniden toparlanmaya devam ederken lider kripto para birimi Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerliyor. Analistler Bitcoin fiyatının yıl sonunda yeni bir ATH belirleyeceğini öngörüyor.

Popüler Analist; Bu Metrikler Bitcoin’de 100.000 Doları İşaret Ediyor

Kripto para camiasında PlanB olarak tanınan popüler analist, yaptığı analizler sonucunda Bitcoin’in cesur yıl sonu fiyat tahminine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. PlanB,  Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla 736.300 takipçisine, kripto para birimi alanında popüler hale getirdiği stok akış modelinin (S2F) Noel’e kadar BTC için hala altı haneli bir fiyatı işaret ettiğini söyledi.

“Noel’e kadar 100.000 dolarlık temel S2F tahminim hala geçerli. Zincir üzerinde (S2F olmayan) gösterge henüz bir tepe işareti göstermiyor (kırmızı nokta yok). Bu, S2F tahminime uygun.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tipik olarak geleneksel varlıkların değerlenmesinde kullanılan stok akış modeli, mevcut arzı üretim oranına karşı ölçerek fiyatı tahmin etmeyi amaçlıyor. Ancak Bitcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 49.181 dolardan işlem görmeye devam ederken, yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu.

PlanB ayrıca, belirli bir varlığın momentumunu ölçen BTC’nin göreceli güç endeksinin (RSI) hala önemli bir seviyenin çok altında olduğunu ve Bitcoin’in aşırı ısınmış bir pazardan uzak olduğu için büyümek için daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor.

“Haftalık RSI (göreceli güç endeksi) 60’ın altındaki bir dönemden en son ne zaman toparlandığımıza bakın: Ekim 2020, BTC 10.000 dolarda, ardından fiyat 5 kat arttı, RSI 90’a ulaştı ve 6 ay boyunca 70’in üzerinde kaldı. Ayrıca 2013 ve 2017 boğa piyasalarına da bakın: 70-90 aralığında RSI ile çoklu dönemler.”

Bitcoin Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin gün içerisinde yaklaşık 53.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak daha sonra sert bir düşüş başlatarak günün en yüksek seviyesinden sadece birkaç saat içerisinde 10.000 dolar sildi. Aniden başlayan düşüşle 43.000 dolar bandına gerileyen Bitcoin altcoin‘lerde de büyük düşüşlere neden oldu.

İçeriğin kaleme alındığı an  itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 46.740 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, son 24 saatte %9.14’lük bir düşüş gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar