Popüler Altcoin’in Yatırımcıları 1 Saatte 300 Milyon Dolar Kaybetti!

En büyük altcoin'in yatırımcıları, yüksek volatiliteden dolayı 1 saat gibi oldukça kısa süre içerisinde yaklaşık 300 milyon dolar kaybetti.
14:20
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaklaşık 300 milyon dolar değerindeki Ethereum (ETH) pozisyonu, vadeli işlemler ve opsiyonlar dahil olmak üzere kalıcı sözleşmelerdeki tasfiyelerle birlikte bir saat içerisinde tasfiye edilerek buhar oldu. Piyasalar için böylesine büyük bir rahatlama, The Merge güncellemesine sayılı günler kala olumlu bir gelişme olarak okundu.

Ethereum’un Piyasa Performansı

Ethereum piyasaları için böylesine büyük bir rahatlama, The Merge güncellemesine sayılı günler kala son derece olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor. Tasfiyeler ve stop-loss tetikleyicilerindeki beklenmedik artış, Ethereum’daki kısa vadeli panikle dün görülen bin 500 doların altına doğru düşüşün ardından bin 600 doların üzerinde beklenmedik toparlanmayla doğrudan doğruya bağlantılı.

Mevcut Ethereum fiyat hareketinin ardındaki itici güç, piyasalardaki son sıçramayı tetikleyebilecek önemli bir olayın henüz ortaya çıkmamış olmasından dolayı belirsizliğini koruyor. Genel olarak ETH, piyasaları çevreleyen tüm olumsuzluklara rağmen The Merge öncesinde yükseliş trendinde hareket ediyor. Ethereum, en büyük kripto para Bitcoin ile karşılaştırıldığında piyasalardaki en büyük ikinci kripto para olarak 2022’nin dip seviyesine gerilemesinden bu yana 10 kattan fazla değer kazandığı için önemli ölçüde çok daha iyi hareketler yapıyor.

Güncelleme Heyecanı 7.6 Milyar Doları Çekti

Kripto veri platformu Glassnode’un derlediği ve paylaştığı son verilere göre, Ethereum türevleri piyasasındaki açık pozisyonların değeri, The Merge güncellemesinin tarihinin ilk açıklandığı Temmuz ayında bu yana büyük oranda arttı ve 7.6 milyar doları geçti.

Öte yandan hacimin büyük kısmı Ethereum opsiyonlarından geliyor. Yatırımcıların çoğunlukla 1.5 milyar dolarla piyasadaki en büyük ikinci kripto paranın yükselen fiyatının The Merge güncellemesi sırasında düşeceğine veya sonrasında oluşabilecek teknik sorunlardan kaynaklanabilecek beklenmedik fiyat düşüşlerine karşı opsiyonları hedge olarak açık bıraktıkları görülüyor.

Ethereum, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 6,09 yükselişle bin 500 doların üzerinde, bin 614 dolardan alınıp satılıyor. ETH’nin toplam piyasa değeri 198.4 milyar dolarda. Öte yandan en büyük kripto para Bitcoin, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 1,98 yükselişle 19 bin 173 dolardan işlem görüyor. BTC‘nin toplam piyasa değeri ise 368 milyar dolarda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar