Popüler Altcoin’in Kurucusunun İddialı Vizyonu: Gerçeklerle Desteklenen Dünyanın İnşası

Popüler altcoin projesinin yaratıcısı Sergey Nazarov, projesiye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu ve nihai hedeflerinin gerçeklerle desteklenen bir dünya inşa etmek olduğunu belirtti.
10:00
7 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Chainlink‘in (LINK) yaratıcısı Sergey Nazarov, merkeziyetsiz oracle ağının geleceği ve genel olarak kripto para endüstrisinin geleceği için popüler altcoin’in vizyonunu detaylandırarak iddialı açıklamalarda bulundu.

Gerçeklerle Desteklenen Dünyanın İnşası

Bankless’e röportaj veren Chainlink’in (LINK) yaratıcısı Sergey Nazarov, kripto para endüstrisinin hala ilk günlerinde olduğunu belirtirken, Chainlink’in gerçek dünya verilerini merkeziyetsiz ağlara getirme başarısı konusunda sadece başlangıç ​​aşamasında olunduğunu söyledi. Nazarov, röportaj sırasında bu konuda şunları belirtti:

Bence token’lar ve mülkiyet, ister öz sermaye token’ları, ister yardımcı token’lar veya NFT token’ları (non-fungible token) olsun sadece bir başlangıç aşamasında. Chainlink ağıyla hedefimiz her şeyi bir üst seviyeye taşımak ve bunda DeFi (merkeziyetsiz finans) sigortasında, hilelere karşı koruma sağlayan oyunlarda ve karbon kredisi piyasalarında büyük bir etkimiz olduğu için gurur duyuyorum.

Nazarov, Chainlink ve sektör için nihai vizyonunun, aracılara ihtiyaç duyulmadan insanlara ve şirketlere yazılım tabanlı güven veren açık kaynaklı, merkeziyetsiz bir temel sunmak olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Bir oracle ağında çalışan uygulamaların yüzdesine karşı zincir üzerinde çalışan yüzdelere bakarsanız, bu yüzdeler giderek daha eşit görünmeye başlıyor. Bu da Oracle ağlarının daha fazla değer sağlamaya devam ettiği anlamına geliyor. Bu değer token’larını aktarmak, zincirler arasında mesaj aktarmak, veri göndermek, hesaplamalar yapmak, rastgelelik sağlamak, kimlik bilgilerini gizliliği koruyarak sağlamak olsun, burada aracılara güvenin en aza indirilmesi gereken çok geniş ve hızla büyüyen bir dizi hesaplama söz konusu. Kısa tutmak adına, gerçek hedefimiz dünyadaki tüm uygulamaları aracılara güveni en aza indirilmiş bir duruma geçirerek, gerçeklerle desteklenen bir dünya inşa etmek. Bu yüzden her şeyde aracılara güvenin en aza indirilmesini istiyoruz ve Chainlink ağının, Ethereum ve diğer çeşitli Blockchain’ler gibi sektörümüzün diğer önemli altyapısı ile birlikte bu geçişin gerçekleşmesine izin verecek altyapıyı oluşturduğunu hissediyorum.

Chainlik’te Son Durum

CoinMarketCap‘in verilerine göre, merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink (LINK), yazım sırasında yüzde 8,62 düşüşle 6,65 dolardan alınıp satılıyor. LINK, 3.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 24’ncü kripto para.

Popüler altcoin’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 10 Mayıs 2021 tarihinde, 52,88 dolarla kaydedildi. LINK’in bu tarihten beri güncel fiyatlarla ATH değerinden yüzde 87,43 değer kaybettiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar