reklamı kapat

Pompliano: Milyarlarca Dolarlık Firmaların Yöneticileri Bitcoin Alıyor!

Anthony Pompliano milyar dolarlık firmaların yöneticilerinin Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaya başladığını dile getirdi.
11:00
28 Temmuz 2019

Özellikle Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla tanınan ve Morgan Creek‘in de kurucu ortaklığı görevini üstlenen Anthony ”Pomp” Pompliano birçok devasa firmanın üst düzey yöneticilerinin lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) yatırım yaptığını gözlemlediğini ifade etti.

Pomp’un bahsettiği yatırım direkt olarak söz konusu milyar dolarlık firmaların, aile ofislerinin, serbest fonların veya risk sermayelerinin kendi yatırım olmasa da, bunları yöneten kişilerin yaptığı yatırım da oldukça büyük bir önem arz etmekte.

Kurumsal Bitcoin Yatırımı Başlıyor

 Pompliano konu hakkında attığı tweet içerisinde son zamanlarda milyar dolarlık firmalardaki birden fazla CIO ile tanıştığını ve firmalar henüz Bitcoin’e yatırım yapmasa da bunların yöneticilerinin yaptığını ifade etti.

Aslında Bitcoin trenini kaçırmak istemeyen kurumsal yatırımcıların bazıları kendi fonları ile BTC yatırımı yaptı ve bunun meyvesini bile toplamayı başardı. Dünyanın en ünlü yatırımcılarından birisi olan Bill Miller bundan üç yıl önce başlattığı ve içerisinde yüzde 50 oranında Bitcoin yatırımı bulunan fonunda 2019 yılında ciddi bir kazanç elde etti. Miller fonun içerisinde Amazon, ADT Inc., ve Avon gibi firmalara yatırım payı bırakmış olsa da, bu sene en çok Bitcoin sayesinde kazandı.

İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.