X


Polygon Ağında Kritik Gün Yaklaşıyor: MATIC Fiyatı Nasıl Tepki Verecek?

Polygon, geçtiğimiz yıl Mumbai Testnet'teki başarılı EIP-1559 yükseltmesini beklendiği üzere ana ağda yayına alınacak.
18:21
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum Layer 2 ölçeklenebilirlik çözümü Polygon, önümüdeki hafta büyük bir yükseltmeye hazırlanıyor. Polygonscan’dan yapılan son duyuruya göre blok zinciri, 23.850.000 blok doğrulandıktan sonra 18 Ocak’ta EIP-1559’u etkinleştirecek.

Polygon Ağında Önemli Gelişmeler

Polygon, geçtiğimiz yıl Mumbai Testnet’teki başarılı EIP-1559 yükseltmesini beklendiği üzere ana ağda yayına alınacak. EIP-1559 ile ilgili EIP’ler 18 Ocak’ta ana ağda etkinleştirilecek. Ethereum’un ayak izlerini takip eden Polygon ağı, EIP-1559 token yakma mekanizması da uygulayacak. Yakım mekanizması, kullanıcılarına önemli faydalar sağlayan MATIC token’ları dolaşımları kaldıracak.

Polygon sabit bir 10 milyar MATIC token kaynağına sahiptir. Bu nedenle token sayısındaki herhangi bir azalma genel bir deflasyonist etki ile sonuçlanacaktır. Ayrıca Binance ile görüşmenin akabinde MATIC BEP2 kullanımdan kaldırılacak. Böylece Binance Smart Chain (BSC) üzerinde likidite olarak sağlanan 150 milyon BEP2 MATIC, ERC-20 ile değiştirilecek.

Öte yandan Polygon, duyurusunda şu notların altını çizdi: “Bir kullanıcı olarak MATIC’i Ethereum, Polygon PoS zinciri veya BSC üzerinde tutuyorsanız herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. BEP2 MATIC sahibiyseniz lütfen bunları Binance’e taşıyın ve Ethereum, BSC ve Polygon üzerinden MATIC geri çekin. Tüm kullanıcıların işlemi bittiğinde BEP2 MATIC yakılacaktır.”

MATIC 3 Dolara Mı Gidiyor?

Polygon platformunun yerel varlığı MATIC, son piyasa düzeltmesi sırasında dahi en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. MATIC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Binance borsasında 2.42 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Günlük zaman diliminde %8’in üzerinde artan MATIC, genel piyasa trendinin yükseliş eğilimini takip ediyor. Daha geniş bir alıcı desteğinin sağlanmasıyla MATIC fiyatı 3 dolarlık fiyatı görebilir. Teknik grafikte MATIC, 3 doların üzerinde bir kırılmaya yol açabilecek artan bir birikim kanalı oluşturdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar