X


Polkadot (DOT) Parachain Müzayedesini Kazanan Proje Belli Oldu!

Parachain müzayedesinin kazananı belli oldu, ne kadar DOT kilitleyecek?
21:00
25 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Daha önce Kusama test ağındaki müzayedeler DOT ve KSM fiyatlarına ciddi fayda sağlamıştı. Nihayet Polkadot (DOT) parachain müzayedeleri de başladı. Ana ağda kendine yer bulmak isteyen projelere büyük bir mücadele girdi. İkinci parachain müzayedesinin kazananı da bugün akşam saatlerinde belli oldu.

Polkadot Müzayedesinin Kazananı

İkinci müzayedeyi 35 milyonun üzerinde DOT ile Moonbeam (GLMR) kazandı. Toplam token arzının %10’unu 0,25 dolardan 7-10 Eylül tarihinde ICO ile satan GLMR bu özel satış turunda ciddi yatırım toplamıştı. Henüz hiçbir borsada listelenmeyen token daha şimdiden yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Parallel ve Astar ise 8 milyon DOT seviyelerinde ikinci ve üçüncü oldu. Clover ve Manta ise sonuncu sırayı paylaşıyor.

Polkadot ağında bir paralel ağ kiralamak isteyen projeler kira süresi boyunca DOT kilitlemeyi taahhüt eder. En yüksek rakamı veren girişim ise sınırlı parachain lotlarından birini almaya hak kazanır. İlk 5 parachain kiralandıktan sonra 17 Aralık’ta girişimler hayatına burada başlayacak. Slotların kira süresi bitene kadar yerlerini koruyacaklar.

Moonbeam (GLMR)

Moonbeam ve Moonriver ağları PureStake tarafından inşa edilmiştir. Moonbeam Vakfı tarafından finanse edilmektedir. Bu kuruluşlar, kurucu Derek Yoo’nun çok zincirli bir gelecek vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için birlikte çalışır.

Projenin iki tokeni bulunuyor. Bunların ilki GLMR, Polkadot ağında çalışır. Moonriver (MOVR) ise Moonbeam Ağı için bir “CanaryNet” olarak hizmet veren Moonbeam’in Kusama dağıtımı olan Moonriver Ağı’nın tokenidir. Yani DOT için GLMR ve test ağı olan Kusama için MOVR bulunuyor. Kusama ağındaki token bildiğiniz üzere daha önce dolaşıma girmişti ve 361 dolardan fiyatlanmaya devam ediyor. Toplam arzı 10 milyon ve yaklaşık 800 milyar dolar piyasa değeri bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar