X


PlanB: Stock-To-Flow Saat Gibi İşliyor!

Piyasanın popüler analistlerinden olan PlanB stock-to-flow modelinin lider kripto para birimi Bitcoin için saat gibi işlediğini dile getirdi. 
17:32
2 Kasım 2021

Bitcoin fiyatının artışa geçmesi ile birlikte yıl sonu hedeflerini yüksek tutan analistler ve yatırımcılar durumdan memnunlar. Bununla birlikte BTC için ilk hedef olarak görülen 100.000 doların da 2021 bitmeden görüleceği yönündeki tahminler her geçen gün daha baskın hale geliyor.

“Saat Gibi İşliyor”

Bitcoin için 100.000 dolarlık bir tahmin yapan analistler arasında belki de kendinden en emin olanı PlanB. PlanB yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in 2021 yılı bitmeden 100.000 dolar olma yolunda ilerlediğini bir kez daha dile getirdi.

Stock-to-flow adlı modelin arkasındaki isim olan ve bu model ile tanınan analist Plan, Bitcoin’in fiyatını yakından takip ediyor. 2 Kasım’da yaptığı bir paylaşım ile de Hollandalı yatırım uzmanı, lider kripto para birimi için stock-to-flow modelinin “saat gibi işlediğini” dile getirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak PlanB Bitcoin’in Ağustos ayını 47.000 dolar ile ve Eylül ayını 43.000 dolar ile kapatacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. PlanB’nin Ekim ayı tahmini ise 63.000 dolardı. Çok küçük bir sapma ile PlanB bu hedefine de yaklaştı ve BTC ayı 61.000 dolar ile kapattı.

Kasım ve Aralık Tahminleri

Analistin tahminlerine göre lider kripto para birimi Kasım ayını 98.000 dolar ile ve Aralık ayını 135.000 dolar ile kapatacak. Eğer analistin tahminleri gerçekleşirse BTC iki kattan fazla artışı iki ay içinde kat etmeli.

Buna ek olarak BTC bugün yeniden yükselişe geçti ve fiyat önemli bir seviye olan 63.000 doların üzerine yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar