X

Piyasaya Güncel Bakış: Avalanche (AVAX) ve Waves (WAVES) Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 20.000 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası yeniden düşüşe geçti.
10:29
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 20.000 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği %2’ye yakın değer kaybının ardından 1.134 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 943 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 182 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Avalanche (AVAX)

Lider kripto para birimi Bitcoin’in hafta başından bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte kripto para piyasası düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Çok sayıda kripto para birimi, bu süreçte çift haneli değer kayıpları kaydetti. AVAX da piyasadaki düşüş eğilimine de bağlı olarak geçen hafta güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve 15,80 ile 16 dolar destek bandına geriledi. Ancak hafta başında yönünü yeniden yukarı çeviren AVAX, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de kaydettiği düşük oranlı değer artışları ile birlikte 18,5 dolar seviyelerine ulaştı. Ayrıca AVAX, kaydettiği bu yükselişin ardından piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden 7. kripto varlık oldu.

Waves (WAVES)

Kripto para piyasasındaki yüksek volatilite, son haftalarda da önemli ölçüde artış gösterdi. Hafta içerisinde WAVES de 4,8 ile 5,5 dolar seviyeleri arasında volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydetti. WAVES, son 24 saatlik zaman diliminde de %3,7’lik bir düşüş kaydederek 5,25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlarda değer kaybeden 5. kripto varlık oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar