Piyasa, Yukarı Yönlü Bir İvme Kazandı! (The Sandbox ve Decentraland Fiyat Analizi)

Son dönemlerde yüksek fiyat performansları sergileyen Metaverse projelerinden olan The Sandbox ve Decentraland, piyasadaki yükselişler ile birlikte yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.
11:36
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir süredir arka arkaya yüksek oranlarda değer kayıpları yaşayan Bitcoin’in, 50.000 dolar fiyat seviyelerini aşması ile birlikte kripto para piyasası yukarı yönlü bir ivme kazandı. Piyasa değeri en yüksek Metaverse projelerinden olan The Sandbox ile Decentraland’ın yerel kripto para birimleri, değer artışları kaydetmeye başladı.

Decentraland (MANA)

Ethereum blok zincirinde geliştirilmiş sanal gerçeklik platformu Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA, son dönemlerde piyasadaki genel düşüş eğilimine karşın yüksek oranlı değer artışı kaydeden nadir kripto para birimlerinden biri oldu. MANA, 3 aylık zaman diliminde 0,80 dolar fiyat seviyelerinden kaydettiği değer artışlarının ardından 6 dolar fiyat seviyelerine yaklaştı (MANA ATH: 5,90 USD – CoinMarketCap) ve yüksek bir fiyat performansı sergiledi.

Gerçekleştirdiği son düzeltme hareketinin ardından aylık zaman dilimindeki yükseliş trendini aşağı yönlü kıran MANA, bu süreçte 3 dolar destek seviyesine yaklaşarak 3,15 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak MANA, lider kripto para biriminin 50.000 dolar direnç seviyesini yukarı yönlü kırması ile birlikte bir miktar toparlandı ve değer artışları kaydetmeye başladı. Kaydettiği değer artışları ile birlikte MANA, 3 dolar fiyat seviyelerinden 3,85 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi.

The Sandbox (SAND)

Ethereum tabanlı Metaverse projelerinden biri olan The Sandbox’ın yerel kripto para birimi SAND, 3 aylık zaman diliminde 0,70 dolar fiyat seviyelerinden kaydettiği değer artışları ile birlikte 8,5 dolar fiyat seviyelerine ulaşarak yüksek bir fiyat performansı gösterdi. Ancak SAND, piyasadaki düşüşlerin ardından MANA ile benzer fiyat hareketleri kaydederek yükselen trendini aşağı yönlü kırdı ve bir miktar değer kaybetti. 5 dolar fiyat seviyelerinde bir süre konsolide olan SAND, 4,8 dolar destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

SAND, Bitcoin’deki yükseliş hareketi ile de bir miktar ivme kazandı ve yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Son 24 saatlik zaman diliminde 5 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören SAND, kaydettiği bu yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 5,50 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volailiteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Sana ne
    1 sene önce

    Analiz dediğiniz bu mu yahu. Fiyat şöyle olmuş böyle olmuş. O kadarını biz de görüyoruz. Coin-turk, yaramazsın …

    14