X


Paraguaylı Büyük Şirketin Bitcoin, SHIB, Ethereum ve CHZ Hamlesi!

Paraguay’ın en büyük eğlence şirketlerinden olan Grupo Cinco, Temmuz ayında BTC, SHIB, ETH ve CHZ kabul etmeye başlıyor.
21:10
17 Haziran 2021

Kendisini Paraguay’ın en büyük eğlence şirketi olarak tanımlayan Grupo Cinco, Temmuz ayında Bitcoin dahil olmak üzere bazı kripto paraları kabul etmeye başlayacak.

Paraguay’da Bitcoin Hamleleri Artıyor

Şirketin yöneticileri Santiago Sosa ve Rodrigo Nogues Bazan CoinDesk’e verdikleri demeçte, şirketin gece kulüpleri, restoranlar ve barlar dahil 24 satış noktasında ödeme şekli olarak lider kripto para biriminin yanı sıra Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Chiliz‘i (CHZ) kabul etmeyi planladıklarını dile getirdi.

Grupo Cinco’nun açıklamaları, Paraguaylı kongre üyesi Carlos Rejala’nın, amacı uluslararası Bitcoin madenciliği şirketlerini ve diğer kripto işletmelerini Paraguay’a çekmek olan bir yasa tasarısı sunma planlarını açıklamasının ardından geldi. Sosa, Grupo Cinco’nun duyurusunun tasarının Kongre’den geçme şansını artıracağını söyledi ve konuyla ilgili olarak, “Gençler üzerinde çok fazla etkisi olan önde gelen Paraguaylı girişimcilerden bahsediyoruz. Bu son derece önemli çünkü yerel düzeyde bir sosyal destek olursa, milletvekillerinin tasarıyı desteklemesi çok daha kolay olacak.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan GrupoCinco, kripto paraları kabul ederken satıcılara ve müşterilere geleneksel faturalar ve makbuzlar sunacak. Bunlara ek olarak şirket işletmelerinin ayda 50.000’den fazla müşterisi olduğu ifade ediliyor.

Sosa, Grupo Cinco’nun kripto para ödemelerini yerel bir madencilik şirketi olan Bitcoin.com.py’nin CEO’su girişimci Juanjo Benitez Rickmann’ın yardımlarıyla sunacaklarını dile getiriyor. Benitez Rickmann ise ödemelerin Lightning Network üzerinden işleneceğini ve işletmelerin bu kripto para birimlerini saklama veya geleneksel para birimi ile değiştirme seçeneğine sahip olacağını söyledi.

El Salvador Öncü Oldu

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti ve ülkedeki işletmeler Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı. Paraguay’ın Bitcoin ile ilgili açıklamaları da El Salvador’un hamlesinden sonra geldi. Dolayısıyla bazı isimler El Salvador’un bir domino etkisi yaratabileceğini düşünüyor.

Tüm bunlara ek olarak Bitcoin’in karşısında olan Hindistan bile El Salvador kararından sonra duruşunu değiştiriyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar