X

“Önümüzdeki 18 Ay Bitcoin İçin Çok Önemli”

Piyasanın önemli isimlerinden Anthony Pompliano, Bitcoin’in yakın geleceğinin çok önemli olduğunu dile getirdi…
15:00
13 Haziran 2019

Morgan Creek Digital Capital‘in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde çığır açan bir deneyim yaşayacağına inandığını dile getirdi.

“Bitcoin İçin Mükemmel Fırtına”

Bitcoinist’in haberine göre haziran ayı başlarında Bloxlive TV’ye röportaj veren Pompliano, önümüzdeki 18 ayın Bitcoin için çok önemli olduğunu dile getirdi. Pompliano, potansiyel olarak küresel ölçüde etkileri olan gelişmelerin sıkça yaşanmaya başlamasıyla Bitcoin’in küresel finansal sistemdeki rolünün artacağını ifade ediyor. Yani bu gelişmelerin yaşanması Bitcoin’i küresel anlamda destekleyecek.

Bunun yanında Pompliano, Amerika ile Çin arasındaki ticari gerilimlerin ve merkez bankası politikalarının 2020 yılında Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkileyecek önemli itici güçler olacağının altını çizdi. Pompliano bununla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Önümüzdeki 12 ile 18 ay boyunca Bitcoin için mükemmel bir fırtına yaşayacağız. Bu süreçte aynı anda gerçekleşecek bir dizi olay var. Merkez bankaları faiz indirimi yapmaya zorlanacak. Yaşanacak olaylar sonuçta Bitcoin’i büyük bir boğa koşusuna sürükleyecek.

Bununla birlikte bazı piyasa analistleri mevcut küresel göstergelerin bir başka finansal krizi işaret ettiği konusunda uyarıyorlar. Bitcoin ise bu zorlu durumda kurtarıcı olacak ilk varlık olarak görülüyor.

Bitcoin Dönemi Mi Başlıyor?

Amerika Federal Rezerv Bankası’ndan Japonya Merkez Bankası’na ve Avrupa Merkez Bankası’na kadar finansal politikada söz sahibi kurumlar barışçıl politikaları benimsiyor. Çoğu finansal kurum yaklaşan krizden korunabilmek için faiz politikalarında da değişikliğe gidiyor.

Öte yandan Bitcoin 2008 mali krizinden sonra ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC) başkanı Christopher Giancarlo, mart ayında yaptığı açıklamalarda 2008 krizi esnasında Blockchain teknolojisi olsaydı her şeyin çok daha kolay aşılabileceğini dile getirmişti.

Bütün uzmanların uyardığı gibi eğer büyük bir kriz yaşanırsa artık kripto paralar ve Blockchain teknolojisi var. Dolayısıyla Giancarlo’nun ifade ettiği gibi olursa kriz 2008’de olduğundan daha kolay atlatılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar