reklamı kapat

OKEx ve Binance CEO’ları Arasındaki Gerginlik Büyüyor

OKEx CEO'su, Binance'in yeni girişimini eleştirdi.
10:17
19 Eylül 2020

OKEx ve Binance kripto para borsalarının sektörün en büyük iki platformu olduğu bilinen bir gerçek. İkisi de bir zamanlar Asya merkezli olan kripto para borsalarının aralarındaki rekabet ise devamlı olarak artıyor. OKEx CEO’su ve Binance CEO’su arasında daha önceki aylarda da gerilim yaşanmış ve Binance CEO’su Changpeng Zhao, OKEx CEO’su Jay Hao’yu Twitter’dan engellemişti.

Şimdi ise Hao tarafından Twitter’da yapılan bir açıklama gerilimi arttıracak gibi gözüküyor. Hao, Binance’in ve Changpeng Zhao’nun DeFi sektörüne yönelik girişimi Binance Smart Chain hakkında önemli bir iddiada bulundu. Binance Smart Chain şimdiden birçok DeFi projesine ev sahipliği yapıyor. Hao ise bu projelerin birçoğunun Çinli yatırımcılara ciddi zararlar verdiğini vurgulamakta.

Binance Smart Chain’e Karşı Önemli İddia

OKEx CEO’su buna ek olarak Binance Smart Chain’in “merkeziyetsiz” olduğunun vurgulanmasına rağmen bunun tek bir ekip tarafından kontrol edilen merkezi bir yapı olduğunu ifade etti. BakerySwap gibi BSC ağı tabanlı projelerin piyasaya çıktıktan 12 saat sonra dibi gördüğünü belirten Hao, bu konuda protestoların başladığını bile ifade etti.

Hao açıklamasının devamında Binance CEO’sunun BakerySwap reklamı yaptığını ve bununla ilgili tweet’ini de bir zamanlar attığı SushiSwap ile ilgili tweet’i gibi silmek zorunda kalacağını vurguladı. Binance CEO’su CZ ise henüz bir cevap vermedi.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.