reklamı kapat

OKEx Bir Kripto Parayı Daha Platformuna Ekledi

OKEx bir kripto parayı daha C2C işlem platformuna eklediğini açıkladı…
13:00
8 Mart 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Malta merkezli kripto para borsası OKEx, 7 Mart’ta yaptığı resmi basın açıklamasıyla Tron’u (TRX) müşteriden müşteriye (consumer-to-sonsumer) (C2C) işlem piyasasında listelemeye başladığını açıkladı.

Müşteriden Müşteriye

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından OKEx’in merkezsiz müşteriden müşteriye işlem platformu, kullanıcıların kripto para varlıklarıyla doğrudan birbirleri arasında işlem yapmalarına imkan tanır. Yani peer-to-peer (P2P) işlem modelinde kullanıcılar işlemlerini gerçekleştirebilir. Kullanıcılar platformda kendi seçtikleri kripto paralar ve geleneksel para birimleri ile işlem gerçekleştirebilir. Platformun izin verdiği geleneksel para birimlerine İngilz Sterlini, Çin Yuanı, Vietnam Dongu, Rus Rublesi ve Tayland Bahtı örnek gösterilebilir.

Bunun yanında Şubat ayı sonunda OKEx, müşteriden müşteriye işlem platformunda Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash’i (BCH) listelemeye başladığını açıklamıştı. Ayrıca kripto para borsası farklı üç kripto para biriminin listelerde yer aldığını da belirtti: NEO (NEO), QTUM (QTUM) ve Exchange Union (XUC).

Öte yandan yine şubat ayında OKEx platformuna, dört yeni kripto türev işlem çiftini eklediğini ve üç kat kaldıraçlı işlemlerin gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Açıklamaya göre, Bitcoin SV (BSV), QTUM, DASH (DASH) ve NEO altcoin’leri Bitcoin ve Tether ile eşleştirildi. Bununla ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda siz değerli CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

OKEx 2. Sırada

Kripto para borsası OKEx, Coinmarketcap’in son verilerine göre işlem hacmi bakımından ikinci en büyük borsa konumunda yer alıyor. Yazının yayıma hazırlandığı sırada OKEx’in işlem hacmi yaklaşık olarak 809 milyon dolar seviyelerinde seyrediyordu.

Tron’un da şu anda yine Coinmarketcap verilerine göre onuncu en büyük kripto para olduğunu söyleyebiliriz. Yazıyı hazırladığımız sırada Tron, 24 saatte 1,56 düşüş yaşayarak yaklaşık olarak 0,0229 dolardan işlem görüyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun