Ocak Ayının En İyi 10 Altcoini! Bu Kripto Paralar En İyilerden!

Ocak ayı başlayalı 3 gün oldu ancak en iyiler şimdiden ön plana çıkıyor. Peki hangileri?
18:30
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2022 yılı yıkıcı bir dönemdi ve kripto para yatırımcıları yüzde 90’ı aşan kayıplar gördü. Ancak Ocak ayı, 2023 yılı umut veriyor. Kripto para piyasalarındaki 4 yıllık döngülere baktığımızda her 4 yıllık dönemde 2022’ye benzer bir yıkım dönemi olduğunu görüyoruz. Bu da yatırımcıların 2023 ve 2024 yılına dair umutlarını artıyor. Peki Ocak ayında ön plana çıkan 10 altcoin hangileri?

En İyi 10 Altcoin

Fiyatlar düşüyor olsa da projeler gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. ProofofGitHub’dan alınan verilere göre, 3 Ocak 2023 itibariyle Decentraland (MANA) geliştirici faaliyeti açısından birinci sırada konumlanıyor. GitHub geliştirme faaliyetlerinde başı çeken ilk üç kripto para arasında Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) bulunuyor. Ethereum (ETH) ve Lisk (LSK) ise ilk beşte konumlanıyor. Geliştirici faaliyeti ilgili projenin canlılığına dair kritik bir göstergedir.

Ocean Protocol (OCEAN), Cardano (ADA), Solana (SOL), Cosmos (ATOM) ve Osmosis (OSMO) ilk 10 kripto para arasında bulunurken sadece 3 günde oluşan bu sıralama şimdilik yanıltıcı olabilir. Ocak ayında sıralama bu şekilde devam ederse geliştirici faaliyetin fiyat ile korelasyonu nedeniyle 10 altcoinde fiyat artışları da görebiliriz.

2022 En İyi Kripto Para

Cardano 2021’de GitHub’da en çok geliştirilen kripto oldu. Bu veri oldukça önemli çünkü Cardano, en büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum ile rekabet etmek istiyor. Bunun için ağ Vasil ve Alanzo ile akıllı sözleşmelere tam uyumlu hale getirildi. Polkadot, Decentraland ve Cosmos ise 2022 yılı boyunca geliştirme faaliyeti açısından Cardano’nun hemen arkasında yer alıyordu. Bununla birlikte, Aralık ayı sona ererken, özellikle Polkadot, GitHub’ın günlük geliştirme faaliyetlerinde blockchain rakibine göre lider konumdaydı.

Decentraland‘ın en son geliştirme faaliyeti, Santiment’in 30 Aralık’ta kripto borsalarında MANA arzının önemli ölçüde azaldığını bildirmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti ve bu da bu yıl fiyat hareketi için iyiye işaret olabilir.

“Quant, Decentraland ve Enjin, 2022’de borsalardan önemli miktarda coin çıktığını gören en büyük piyasa değeri varlıkları arasında yer alıyor. Kripto paranın geri kalanı gibi bunların da fiyatları büyük oranda düşmüş olsa da bunlar daha iyi bir 2023 için iyi işaretler.”

En azından Santiment bu şekilde düşünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar