X


NASDAQ Blockchain Tabanlı Platformu Linq’i Hisse Senedi Satışı İçin Kullanmaya Başladı

15:15
3 Ocak 2016

New York merkezli dünyanın teknoloji borsası olarak nitelendirilen Nasdaq, Chain şirketinin hisselerini blockchain tabanlı platformu Linq üzerinden şatışa çıkardığını açıkladı.

Kullanıcılar Nasdaq Linq’i menkul kıymetler işlemleri yapmak için kullanabiliyordu. Bu yenilikle birlikte blockchain temelli bir sistemle ilk kez hisse senetleri işlemi yapılabilecek.

Chain şirketi mülkiyet kaydını dijital ortamda göstermek için Linq’i kullanıyor. Nasdaq CEO’su Bob Greifeld attıkları bu adımın finans sektörü ve blockchain açısından bir dönüm noktası olduğunu belirtiyor. Ayrıca Linq’in hisse senedi alış-satışlarına ve açık işlemlere “taahhüt” getireceğini düşünüyor.

Chain şirketi CEO’su Adam Ludwin ise Linq’in ilk “deneği” olmaktan memnun olduklarını ve bunun finans sektöründeki bazı alışkanlıkları kırabileceğini belirterek şunları ekliyor:

“Şüphe yok ki bu, Chain ve Nasdaq ile ortaklığımız için bir dönüm noktası ve kesinlikle muhteşem bir proje”

İşlemleri hızlandırmayı ve kriptografiyle güvence altına almayı vaat eden proje başarıya ulaşırsa yatırımcılar ve alış-satış yapan kullanıcılar bu işten en kârlı çıkan taraf olacağa benziyor.

Nasdaq CEO’su Bob Greifeld bu projeyle birlikte para piyasalarının altyapısında devrim yapabilecek bir sürece girildiğine inandığını belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar