X

Mustafa Elitaş’tan “Kripto Düzenlemelerine Yönelik İddialara” Yanıt Geldi!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto regülasyonlarına ilişkin kamuoyunda tartışılan iddialara açıklık getirdi.
09:17
7 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para düzenlemelerine ilişkin kamuoyunda konuşulan birtakım iddiaların asılsız olduğunu ifade ederken yasal düzenlemeler ile ilgili çeşitli noktalara da açıklık getirdi.

Kripto Para Yasası Meclise Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Aralık’ta kripto yasasının hazır olduğunu ve yakında meclise gönderileceğini açıkladı. Bu açıklama ile beraber sosyal medyada, söz konusu kripto yasasına ilişkin birçok öngörü yapılarak çeşitli taslaklardan söz edildi. Yakın bir zaman önce de Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto düzenlemelerinin tartışıldığı bir Twitter yayınına katıldı. Elitaş, Twitter yayınında çeşitli kripto temsilcilerini, sektöre yönelik bilgi almak adına meclise davet etti. Bu süre zarfında, Elitaş’ın meclis daveti dahil birçok görüşme gerçekleşti ve sektörün önde gelenleri ile fikir alışverişinde bulunuldu.

Mustafa Elitaş, İddialara Açıklık Getirdi

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, dün akşam Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile tasarıya ilişkin birtakım iddialara açıklık getirdi. Kripto varlıkların vergilendirilmesine yönelik çıkan haberleri konu alan bir Twitter paylaşımı üzerine iddiaların asılsız olduğunu belirten Elitaş, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi.

“Son zamanlarda kripto varlıklar ile ilgili düzenleme çalışmaları hakkında ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır.”

Kripto varlık düzenlemelerine ilişkin üzerinde çalışılan konulara dikkat çeken Mustafa Elitaş, yürütülen çalışmalarda sistemi düzenleyici ve yatırımcıları koruyucu bir amaç taşındığının altını çizdi.

Elitaş, kamuoyunda yer alan metnin resmi bir nitelik taşımadığını ve düzenleyicilerin bilgisi dahili olmadığını belirtti:

“Kamuoyunda kanun taslağı diye ifade edilen metin bizim bilgimiz dahilinde değildir. Her kişi veya kurum taslak çalışması yapabilir, ancak son söz yüce meclisindir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar