X

Kripto Para Birimlerinin Toplam Piyasa Değeri, 2 Trilyon Doların Altına Geriledi!

Bitcoin'in 42.000 dolar desteğini kaybetmesi ile birlikte çoğu kripto varlık yüksek oranlarda değer kaybetmeye başladı. Bu bağlamda, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 2 trilyon doların altına geriledi.
11:00
7 Ocak 2022
Kripto paralar artışta
Okuma Süresi: 2 Dakika

Düşüş eğiliminin hız kazanması ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin, 41.300 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Piyasadaki satış baskısı arttı ve kripto varlıkların çoğu yüksek oranlı düşüş hareketleri kaydetmeye başladı. Bu bağlamda Ethereum da yaşadığı son değer kayıplarının ardından 3.140 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto varlık ekosisteminin toplam piyasa değeri de Eylül ayından bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına geriledi.

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri, 2 Trilyon Doların Altında

Hafta içerisindeki yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 47.500 dolar fiyat seviyelerini aşamayan Bitcoin, 45.000 dolar desteğinin kaybedilmesi ile birlikte değer kayıplarına ivme kazandırdı. Lider kripto para birimi, 42.000 dolar ile 42.500 dolar destek seviyelerini de kaybetti ve 41.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan “Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi” Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyelerine geriledi.  Kripto para piyasasında korku ve endişe, mevcut değer kayıplarının ardından büyük ölçüde artış gösterdi.

Kripto varlık ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre Eylül ayından bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına düşerek 1,95 trilyon dolar seviyesine geriledi.

Analistler, Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti

Kripto para analisti Lark Davis, Bitcoin’de 42.500 dolar destek seviyesinin kaybedilmesi ile birlikte  lider kripto para biriminde destek seviyesi olarak çalışabilecek fiyat seviyelerine dikkat çekti. Burada ilk takip edilmesi gereken fiyat bandının 40.000 dolar olduğunu belirten Davis, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, bu fiyat seviyelerinin de kırılması ile birlikte 37.500 dolar fiyat seviyelerinin bir destek oluşturabileceğini ifade etti.

Bir başka kripto para analisti Benjamin Cowen ise piyasanın düşüş eğilimini tersine çevirerek tekrardan yükseliş hareketlerinin başlaması adına Bitcoin’in yukarı yönlü bir atak kaydetmesi gerektiğini ifade etti. Cowen, paylaştığı Twitter gönderisinde bu söz konusu atağın Bitcoin’i 45.000 dolar ile 50.000 dolar arasında bir fiyat seviyesine taşıyabilecek bir fiyat hareketinin olduğunu belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI