X


Altcoinler Son Durum: AVAX, ETH ve BTT! Grafik ve Fiyat Yorumları!

Kripto para piyasalarında son durum! En popüler altcoinler daha büyük düşüşler yaşayacak mı?
22:41
6 Ocak 2022

Bitcoin öncülüğünde altcoin piyasası ciddi kayıplar yaşadı. Peki güncel fiyat seviyeleri yatırımcıların giriş yapması için uygun mu? Altcoin yatırımcılarının zararı çoktan rekor seviyelere ulaştı. Fazlasıyla morallerin bozuk olduğu bugünlerde altcoinlerin güncel destek bölgelerini izlemek yararlı olabilir. Bu yüzden AVAX, ETH ve BTT için detaylı fiyat grafiklerine bakalım.

Ethereum (ETH)

Birçok analist 4.000 dolar altının ucuz olduğunu savunurken fiyat 3.800 dolar bölgesindeydi. Bugün ise 3.300 dolara kadar Ethereum’un düştüğünü gördük. Elbette bu geri çekilmenin ana sebebi Bitcoin’in yaşadığı kayıplar ve FED’in açıkladığı toplantı tutanaklarıydı. Peki Ethereum (ETH) için güncel fiyat tahminleri neler?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dört saatlik grafikte RSI aşırı satış bölgesinin dibine kadar indi. Yazı hazırlandığı sırada ise alıcıların geri dönemeye başlamasıyla nötr bölgeye yolculuk başladı. Ethereum 3.440 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Bitcoin’in geri çekilmesiyle birlikte ETH kritik destek bölgesini de kaybettiği için ciddi miktarda stop patladı. Ani gelen satışların bunlarla desteklenmesiyle ayılar kolayca fiyatı istedikleri bölgeye çekti. Fiyatın önce 10 günlük hareketli ortalama olan 3.570 doların üstüne taşınması gerekiyor. Sonrasında yeniden 3.848 dolara yolculuk başlayabilir. Öte yandan 3.300 doların kaybedilmesi halinde 2.760 desteğine kadar iğne atılması mümkündür. Dip burada olmayabilir ancak yakın olacaktır.

Avalanche (AVAX)

SOL düşmesine rağmen AVAX iyi bir performans gösteriyordu ancak ayı piyasalarından o da kaçamadı. Fiyat 96 dolar seviyesine kadar gevşedi halen birçok yatırımcının kazançlı olduğunu söylemek yanlış olmaz çünkü AVAX bu seviyelere çok hızlı gelmişti. RSI aşırı satış bölgesinden nötr bölgeye doğru çıkıyor.

Fiyatın 97,6 doların üzerinde tutunarak 101 doların üstüne taşınması halinde bir geri dönüşten söz edebiliriz. Yazı hazırlandığı sırada 96,68 dolar ile kritik bir sınırda duruyor. Eğer bu bölge kaybedilirse 88,6 ve 65 dolar aralıklarında yeni diplere şahit olabiliriz.

BitTorrent (BTT)

BTT yatırımcıları diğer iki altcoin’e göre daha karamsar görünüyor. Fiyatın daha da düşük bir dip yapma ihtimaline karşın alıcılar zayıf kalmayı tercih ediyor. Dört saatlik grafikte (Binance) RSI aşırı satış bölgesine yakın bulunuyor. Eğer piyasada kısa vadede bir geri dönüş olacaksa BTT bundan maksimum fayda elde edebilir. Son 24 saatte 0,00265 dolar ile dip yapan fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,00279 dolarda bulunuyor.

MACD negatif ve fiyatın 0,0028 seviyesinin üzerinde korunması gerekiyor. Eğer 0,002849 dolar aşılabilirse 0,0030 dolar kısa vadede yakalanabilir. Bitcoin’in görünümü burada belirleyici olacaktır. Bir önceki yazıda BTC hakkında detaylı bir değerlendirme bulunuyor göz atmanız yararlı olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar