X


Bugünün En Önemli Haberleri! XRP, MATIC, SHIB ve ADA Yatırımcılarını İlgilendiriyor!

Son 24 saatte XRP, MATIC, SHIB ve ADA yatırımcılarının bilmesi gereken önemli gelişmeler yaşandı.
21:50
6 Ocak 2022

Son 24 saatin de diyebiliriz, oldukça yoğun bir gündem var ve yatırımcılar fazlasıyla gergin. Bu yüzden yatırım yaptıkları projelerle alakalı güncel ne gibi gelişmeler olduğunu takip edememiş olabilirler. Eğer güncel kalmak istiyorsanız burada aradığınız şeyi fazlasıyla bulacaksınız.

Polygon (MATIC)

Polygon, 2022’de piyasaya sürülecek üç önemli kilometre taşını açıkladı. 3 Ocak’ta Polygon, 2021’deki başarılarını gözden geçirmek ve topluluğu 2022 için üç büyük gelişmeyle bilgilendirmek için bir blog yazısı yayınladı.

2022’nin ilk çeyreğinde, Polygon blockchain’i Opera’nın Web3’e hazır tarayıcısına dahil edilecek. Yani dahili mobil (Android için) uyumlu kripto cüzdanı tarafından desteklenecek. 2022’nin ikinci ve üçüncü çeyreğinde, layer2 platformu Polygon Hermez ve Polygon Miden genel test ağlarının lansmanı yapılacak. Son olarak EIP-1559 ile MATIC tokenlerin otomatik yakımı başlatılacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP Grafiği Alarm Veriyor

Yatırımcılar ve analistler, çoğu uzman tarafından ayı piyasası işareti olarak kabul edilen XRP tarafından oluşturulan tanıdık bir model belirlediler. MA 50, MA 200’ün altından geçiyor ve geçiş gerçekleştiğinde piyasa aşırı satıldığından, genellikle gecikmeli gösterge olarak adlandırılan “Ölüm geçişleri/haçı” (death crosses) oluşturuyor.

Şubat 2021 ve Temmuz 2021’deki önceki XRP “ölüm haçları”, XRP fiyatının daha sonra yükselmesine neden oldu.

SHIB ve ADA, Bu Göstergeye Göre Yükselebilir

Santiment’in MVRV’si, ortalama yatırım getirilerine göre Shiba Inu ve Cardano’nun çoğunlukla tarafsız olduğunu ve bu da bir satın alma fırsatı olduğunu gösteriyor. Shiba Inu’nun fiyatı son zamanlarda dar bir aralığa sıkıştı. Analistlere göre, düşük hacimlerde dar bir işlem aralığı, genellikle yakın bir hareketin çok iyi bir göstergesidir.

En son verilere göre Shiba Inu, büyük SHIB yatırımcılarının 300 milyon dolar değerinde meme tokeni satın almasıyla bir kez daha Ethereum balina düzeyindeki adreslerin en büyük birikimi haline geldi. Balina varlıklarının değerindeki artışın arkasındaki neden hem Shiba Inu’daki fiyat artışına hem de balinalardan büyük miktarda token alımına bağlı olabilir.

Cardano‘ya gelince, Alonzo hard forkunun duyurulmasının ortasında Eylül 2021’de 3.16 dolarlık bir ATH’ye ulaştıktan sonra fiyatı istikrarlı bir şekilde düştü. Çapraz geçiş gerçekleştiğinde piyasa aşırı satıldığından, istikrarlı bir düşüş gecikmeli bir gösterge olarak kabul edilir. Çoğu analistin önerdiği gibi, fiyat dibi yakın olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar