X

Binance’dan BTC’ye Büyük Destek! BTC Balinaları Ava Başladı, Dip Geldi Mi?

Savaş kızışıyor derken Binance sahneye çıktı, Bitcoin balinaları ne yapıyor? Sürüyle aynı yöne gitmedikleri kesin ve bu detaylar önemli.
19:30
6 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Fiyat dip yaptı mı? Herkesin aklındaki bu soru bu çünkü cevap hayır ise 28.000 dolarlı seviyelerde altcoinler nefes alamayacak. Piyasaya yön veren en önemli şeylerden biri dolgun cüzdanlardır. Biz bunları balina olarak isimlendiriyoruz. Tıpkı koca okyanuslardaki binlerce minik balığı (bir balinaya göre minik) yutan dev balıklara benziyorlar. Küçük yatırımcılar ellerindeki bu balinalara satıyor ve fiyat yükseldiğinde tekrar balinadan geri alıyor.

Binance’dan BTC’ye Büyük Destek

Bir Binance balina cüzdanı rezervlerine 43.000 Bitcoin ekledi. Binance’e ait bir adres, 4 Ocak’ta ortalama 46.553,68 dolar fiyatla 43.000 BTC ekledi ve cüzdanın toplam değerini 5,5 milyar dolara çıkardı. Sosyal medya platformlarında 43.000 BTC alımının arkasındaki cüzdan sahibi hakkında karmaşık bilgiler dolaşıyordu.

Ancak Binance 2019’da gönderilen bir Tweet’te adresin sahibi olduğunu doğruladı. Cüzdan adresinin “3LYJfcfHPXYJreMsASk2jkn69LWEYKzexb” kullanım amacı, şirketin Binance Chain üzerinde, BTC’ye sabitlenmiş bir BEP2 tokeni olan BTCB ile başlayan bir dizi kripto-sabitlenmiş token yayınlaması içindi. Bununla birlikte, cüzdan, dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi için bir soğuk depo cüzdanına dönüşmüş gibi görünüyor. Gelişmiş blockchain takipçisi @whale_alert tarafından geçen yıl Nisan ayında atılan bir Tweette, cüzdan tekrar Binance BTC yedek cüzdan adresi olarak etiketlendi. Cüzdan, Binance Smart Chain’e 13.001 BTC basmak için kullanılmış olsa da sahibi hiçbir zaman tek bir Satoshi satmadı. 17 Haziran 2019’dan bu yana, 116.601 BTC biriktirdi.

Yazı hazırlandığı sırada cüzdanın değeri 4,982,770,577 ve 5 milyar dolara çok az kaldı. Birileri “elmas ellerden” mi bahsediyor? CZ bunu hakkediyor.

Bitcoin Balinaları Ava Başladı, Dip Geldi Mi?

Son 12 aydır kripto para piyasalarındaysanız bugünlerde dejavu olmamanız imkansız. Çünkü Haziran, Temmuz ayında da yine biz bugünleri yaşıyorduk. Sonra Kasım geldi ve herkes birkaç ay önce dipten sattığı kripto paralarına üzülmeye başladı. Sizce yine böyle mi olacak?

Bitcoin (BTC) 42 bin dolarlık Aralık fiyat fitilini oluştururken, Bitcoin balinaları satışları yığmakla meşguldü. Başka bir yerde, üçüncü en büyük Bitcoin adresi harcama çılgınlığına devam etti. Sadece iki önce düşüşü satın alan balina bugüne kadar alımlarına devam etti ve hazinesini 551 BTC daha genişletti. Cüzdan 40 bin dolar aralığında agresif bir şekilde birikmeye devam ediyor ve şu anda toplam 121.396 BTC’ye sahip.

Binance ve gizemli balinanın hareketlerinden en büyük cüzdanların dipleri satın aldığı görüşünü doğrulayabiliriz. Ancak bir sorun var, bireysel yatırımcıların korkusu balina alımlarıyla bile durdurulamıyor. Bunun fırsata çeviren başka bir grup balina ise daha ucuz fiyattan BTC toplamak için fiyatı aşağıya çekmeye çalışıyor.

Bugün sosyal medyada tartışılan konuların başında da bu geliyordu. Satış eğilimli balinaların ellerindeki BTC bitti mi? Bunun için oldukça iyimser tahminler dolaşıyor fakat doğru cevabı bulmak güç, bunu zaman gösterecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar