X


Kripto Uzmanı, 2022 Yılını Değerlendirirken Bitcoin Ocak Ayı Öngörüsünü Paylaştı

Alex Kruger, 2022'de yaklaşmakta olan sarsıntının zayıf elleri ve aşırı kaldıraç kullanımını ortadan kaldıracağını belirtti.
18:40
6 Ocak 2022

Bir kripto analisti ve ekonomist olan Alex Kruger, 2022 yılına dair beklentilerini dile getirdi. Kruger, lider Bitcoin‘in bu yılda büyük bir sallantı dönemi geçirebileceğine inanıyor. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 42.000 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Deneyimli Analistin Piyasa Beklentileri

Başarılı analist Alex Kruger, 2022’de yaklaşmakta olan sarsıntının zayıf elleri ve aşırı kaldıraç kullanımını ortadan kaldıracağını belirtti. Ocak ayı beklentilerini soran yatırımcılara yanıt veren Kruger, bu ayın büyük olasılıkla verilere bağlı olacağını aktardı. Bitcoin‘in teknik durumunu yorumlayan Kruger, metrik öngörülerinin çürütüleceğini öne sürdü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Alex Kruger gelecek hafta kamuoyuyla paylaşılacak önemli verilere işaret etti. Cuma günü açıklanacak olan aralık ayı tarım dışı maaş bordroları, ABD iş gücü piyasasının sağlıyı ve ücret artışı hakkında fikir verebilir. Bu bağlamda yatırımcıların temkinli duruşu piyasanın önemli etkenlerinden olacaktır. Öte yandan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıları panik korkusuna dönüştü.

Güçlü bir bordro raporu, ABD ekonomisine olan güveni artırabilir ve FED’in mart ayında faiz oranı artıracağı beklentilerini güçlendirebilir. Böyle bir gelişme Bitcoin ve hisse senedi piyasalarına daha fazla baskı yapabilirken daha güçlü bir dolar karşımıza çıkabilir.

Justin Sun Dipten Aldı

2022’nin ilk işlem haftasında genel olarak sallantılı bir başlangıç görüntüsü çizildi. Geniş tabanlı piyasa satışı, yatırımcıları güvenlik için gemiye getiremedi ve Bitcoin, aralık destek hattından düşerek 42.000 dolar seviyesine geriledi.

Kızıl trende rağmen analistler Bitcoin’in 40.000 dolar ile 42.000 dolarlık bölgenin üzerinde tutunabilmesi ve üstündeki alan birikimiyle eşleşmesi durumunda bir toparlanma bekliyor. Eski Tron CEO’su şu anki Grenada WOT büyükelçisi Justin Sun, 100 BTC’lik bir satın alma ile düşüşü satın aldığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI