X

Balinalar, Düşüş Yaşanan Piyasada Bu İki Altcoin’i Topluyor

Balinalar, düşüş eğilimi görülen piyasada fırsatlar kovalamak adına bu iki altcoin'e yöneldi.
16:35
6 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası lider Bitcoin öncülüğünde düşüş eğilimini korurken balinalar iki altcoin’de satın alım stratejilerini koruyor. WhaleStats verileri Ethereum balinalarının düşüşte Polygon (MATIC) ve Chainlink‘e (LINK) yöneldiğini ortaya koydu.

Balinalar, LINK ve MATIC Alıyor

Lider kripto birimi Bitcoin, kaydettiği düşüş ile kripto para piyasasının kızıla bürünmesine yol açtı. Bitcoin ve diğer altcoin’ler bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla çift haneli kayıplar ile aşağı yönlü trendini sürdürüyor. Kripto para piyasasının büyük oyuncuları olan balinalar, düşüş eğilimi görülen piyasada fırsatlar kovalamak adına bu iki altcoin’e yöneldi.

Daha önce bildirildiği üzere ETH balinaları tarafından başlatılan ve 21.718.997 dolar değerindeki 838.229 milyon LINK token alımı ile sağlanan alım çılgınlığı gerçekleştirilmişti.

Son 24 saat içerisinde ise sekiz büyük transfer gerçekleştirildi. En büyük transferlerden biri ise 4.840.000 dolar değerinde 2.000.000 satın alımıydı. Yakın tarihli alımda WhaleStats’a göre büyük alımlardan biri 1.239.999 MATIC (2.951.199 dolar) oldu. Şu anda WhaleStats tarafından izlenen ilk 1.000 ETH cüzdanı arasında LINK en çok işlem gören token olurken dolar değeriyle en büyük pozisyona sahip token Shiba Inu olmaya devam ediyor.

Chainlink ve Polygon Fiyatı

Chainlink, 2022’nin başından bu yana yaklaşık %41 artışla 5 Ocak’ta 27.50 dolara yükselerek yıla olumlu bir başlangıç yaptı. LINK, piyasa görülen negatif fiyat hareketleri nedeniyle 24 dolara kadar gerilerken diğerlerine nazaran daha az kaybetti.

Öte yandan MATIC 2.60 dolar ile yüksek seviyelere dokunduktan sonra 1 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir şekilde geriledi. Düşüşler mevcut piyasa satışlarından kaynakladı. MATIC, bu yazının kaleme alındığı sırada 2.10 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar