X


Microsoft Ethereum Sistemini Sertifikalandırdı – Ether Fiyatı Uçtu

18:00
1 Mart 2016

İşletmeler için Ethereum blockchain yazılımları geliştiren girişim BlockApps, Microsoft Azure platformunda onaylanan ilk sertifikalı blockchain girişim şirketi oldu.

Microsoft yaptığı duyuruyla, takas hizmetleri servis sağlayıcısı AlphaPoint ve mikro ödeme alanında çalışma yapan  IOTA şirketi Azure platformuna katıldı.

Microsoft istikrarlı bir şekilde blockchain araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak için farklı girişimleri bu platforma eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda BlockApps şirketinin Strato uygulaması onay alan ilk blockchain şirketi ünvanını aldı.

Microsoft’ta blockchain stratejileri yöneticisi olan Marley Grey, bu konunun dönüm noktası olduğunu belirterek şunları ifade ediyor:

Basit, hızlı ve esnek bir şekilde tek tıklama ile Ethereum blockchain geliştirmeleri artık Azure platformu  üzerinden yapılabilir. 

Gray bu durumun ayrıca dünyada blockchain geliştirme çalışmalarını hızlandıracağı belirtiyor.

Bu gelişme Ethereum’un blockchain altyapısının ne kadar önemli olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir. Gelecekte ne tür uygulamalar yapılır bilinmez; ama bu haberin yayılmasının ardından Ether piyasalarında gözle görünür bir yükseliş şimdiden başladı bile.

Son bir kaç aydır çok büyük çıkış yakalayan Ethereum, bugün %20 gibi bir oranla rekoruna bir yenisini ekledi. 6 – 6,5 USD seviyelerinden bir anda 7,5 dolar üzeri görüldü ve yükseliş devam ediyor.

etther

Ocak ayının ilk haftasında 1 dolar seviyesinin altında olan Ethereum, şu anda 7 doların üzerinde işlem görüyor. Bu da Ocak ayında yatırım yapan Ethereum yatırımcılarının son 2 ayda %750’nin üzerinde kar yaptığını gösteriyor. Ethereum’u takip etmeye devam edeceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar