• BTC  :  40.734,56 ₺
  • ETH  :  3.517,79 ₺
  • BCH  :  5.711,61 ₺
  • XRP  :  4,31 ₺
  • BTC 40.734,56 ₺
  • ETH 3.517,79 ₺
  • BCH 5.711,61 ₺

Microsoft Bitcoin’e Olan Desteğini Arttırıyor

4 Ocak 2017
  • 25 okunma
  • Coin TürkCoin Türk

Teknoloji devi Microsoft yaptığı resmi açıklamayla Bitcoin’e geniş kapsamlı desteğini açıkladı. 2017 yılında yayınlanacak Excel yeni sürümünde Bitcoin para birimi olarak tanımlanarak, Bitcoin analizi, formatı ve hesaplama gibi özellikler eklenecek.

Microsoft yöneticisi Martin Butler’e göre:

“2017’de Excel üzerinde Bitcoin para birimi için sayı analizi, format belirleme ve hesap yapma özellikleri kullanılmaya başlanacak. Bu yeni özellikler Windows 10, Android, Mac OS ve iOS ile çalışan cihazlarla uyumlu olacak.”

Atlanta Digital Currency Fund yatırımcısı ve Bitcoin uzmanı Alistair Milne konuyu sosyal medyada ilk paylaşan kişi oldu. Bu paylaşım Bitcoin topluluğunda olumlu karşılandı ve şirketin Bitcoin’e olan ilgisinin devam edebileceği ve Microsoft’un gelecekte Bitcoin’e tam adaptasyon sağlayabileceği şeklinde yorumlandı.

Microsoft Bitcoin’i resmi basın açıklamasında para birimi olarak tanımlıyor

Hükumetler, finansal kurumlar ve büyük ölçekli şirketler geçmişte Bitcoin’i para birimi olarak tanımlamaktan kaçınıyorlardı. Bazı ana akım yatırım grupları ve kullanıcılar Bitcoin’i bir varlık olarak nitelendirirken, bazı görüşlerde ise küresel dijital para olarak kullanılıyor. Ancak 2016 yılı boyunca yaşanan küresel ekonomik istikrarsızlık ve mali sıkıntılar ana akım medya organlarının ve yatırımcıların bakış açısını büyük ölçüde değiştirdi. Hindistan, Çin ve Venezuela gibi bazı bölgelerdeki kullanıcılar, banknotların tedavülden kaldırılması, nakit sıkıntısı, dövizin hızlı devalüasyonu ve sermaye çıkışları gibi sebepler nedeniyle Bitcoin’i bir değer saklama aracı olarak kullandı.

2016 sonuna doğru bazı yatırımcılar ve traderlar Bitcoin’i finansal sıkıntıları ve ekonomik istikrarsızlığı önleme kapasitesine ve becerisine sahip olan güvenli bir varlık olarak değerlendirmeye başladılar. Ek olarak, Bitcoin’in 2016’da dünya üzerindeki diğer tüm para birimlerinden çok daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin’in son yıllarda hane halkı düzeyine kadar bilinirliğinin artması ve işletmelerin servetini korumadaki hayati rolü dikkate alındığında, Microsoft Bitcoin’i, Microsoft Office’de günlük olarak kullanan milyonlarca kullanıcı için para birimi olarak ekledi.

Microsoft geliştirme ekibi ayrıca çeşitli Blockchain tabanlı platformların geliştirilmesi ve kullanımı sunulması için yoğun bir efor sarf ediyor. 2016 yılı içerisinde Microsoft Azure’de Blockchain ile ilgili uygulamalar yer almaya başlamıştı. Şirket ayrıca Ethereum ve diğer Bitcoin ve Blockchain şirketlerinin işbirliği yapmalarını destekliyor ve kripto para endüstrisinin gelişimine duydukları heyecanı gösteriyor.

loading...