X


Metaverse Coin’lerde Son Durum Ne: Axie Infinity, The Sandbox, Decentraland ve Enjin Coin

Kripto para birimleri yeniden yön değiştirdi. Metaverse coin'lerinde son durum ne?
11:00
16 Aralık 2021
Metaverse Coin'lerde Son Durum Ne: Axie Infinity, The Sandbox, Decentraland ve Enjin Coin

Kripto para piyasasında son zamanlarda metaverse coin’lerine olan ilgide büyük artışlar yaşandı. Facebook’un Meta hamlesinden sonra pek çok yatırımcının ilgisi metaverse projelerine kaymaya başlarken o günden bu yana pek çok metaverse coin’lerinde büyük fiyat artışları yaşandı. İşte Metaverse coin’lerde son durum;

Axie Infinity (AXS)

En popüler metaverse coin’i olan Axie Infinity, piyasaya çıktığı günden bu güne yatırımcısına en çok kazandıran projelerden biri oldu. Öyle ki Axie Infinity geçtiğimiz ay inanılmaz bir artış başlattı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 160 dolara ulaştı.

Fiyat daha sonrasında kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlerin etkisiyle düşüş yaşadı ve 92 dolar seviyesine kadar geriledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak popüler altcoin AXS, piyasanın yeniden yön değiştirmesiyle birlikte artışa geçti. Axie Infinity (AXS), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinGecko’dan alınan verilere göre son 24 saatte %3.6’lık bir artışa imza attı ve şu anda 100.85 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

The Sandbox (SAND)

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci metaverse coin’i olan The Sandbox‘da (SAND) piyasaya çıktığı günden bu güne büyük kazançlar elde etti. Öyle ki CoinGecko’dan alınan verilere göre SAND, geçtiğimiz Haziran ayında 0.19 dolar seviyelerinde işlem görürken 29 Kasım 2021’de 7.51 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Ancak kripto para piyasasında yaşanan düşüşler SAND’ı da etkiledi ve popüler altcoin 4.77 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Kripto para piyasasında yaşanan son artışla birlikte SAND fiyatı da yeniden artışa geçti.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla The Sandbox (SAND), CoinGecko’dan alınan verilere göre son 24 saatte %8’lik bir artışla 5.23 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Decentraland (MANA)

Üçüncü sırada ise kendisini kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlayan Decentraland‘ın yerel varlığı olan MANA yer alıyor.

MANA, metaverse coin’leri arasından en popüler olanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Popüler altcoin’de diğer metaverse projeleriyle benzer şekilde yatırımcısına büyük kazançlar sağladı.

Öyle ki MANA geçtiğimiz Ocak ayında 0.08 dolar seviyesinden işlem görürken 26 Kasımda 5.20 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine imza attı.

MANA içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %4’lük bir artışla 3.30 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Enjin Coin (ENJ)

Son olarak Enjin Coin‘e baktığımızda popüler altcoin yıl içerisinde yaklaşık 20 kat artış yaşadı ve yatırımcısına çok kazandıran projelerden bir tanesi oldu.

Öyle ki CoinGecko’dan alınan verilere göre ENJ, bu yılın başında 0.17 dolardan işlem görürken 25 Kasımda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.84 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Ancak kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşler ENJ fiyatını da etkiledi ve Enjin Coin’de bir miktar geri çekilme yaşandı. Öyle ki popüler altcoin’in fiyatı 2.33 dolar seviyelerine kadar düştü.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Enjin Coin, CoinGecko’dan alınan verilere göre son 24 saatte %4.8’lik bir artışla 2.48 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar