Yatırımcılar Müjde! Popüler Oyun Devi Bu Şaka Para Birimini ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

Nexon America, oyun içi öğeler için Dogecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul edecek.
12:00
16 Aralık 2021
Yatırımcılar Müjde! Popüler Oyun Devi Bu Şaka Para Birimini ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Güney Koreli oyun devi Nexon‘un Amerikan yan kuruluşu Nexon America, yakın tarihte yaptığı bir basın açıklamasında, oyun içi öğeler için Dogecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini kabul etmek için kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Nexon, Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Edecek

Nexon’un Amerikan yan kuruluşu Nexon America, yaptığı son açıklama ile oyun içi ödemelerde popüler şaka para birimi Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul edeceğini duyurdu.

Nexon’un bu hamlesi, kripto ödeme işlemcisi BitPay ortaklığında hayata gerçekleşecek. BitPay CEO’su Stephen Pair, Nexon ile kurulan ortaklık hakkında bir takım açıklamalarda bulundu ve bu ortaklığın oyun deneyimini iyileştirmesini beklediğini belirtti:

“Nexon America ile oyun içi öğeler için kripto ödemelerini yönetme anlaşmamız, oyuncular için harika bir deneyim sunacak.”

Ayrıca BitPay, bu ayın başlarında Dogecoin rakibi Shiba Inu‘yu da entegre etti, ancak basın bülteninde meme kripto para biriminden bahsedilmedi.

Nexon 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Yaptı

Nisan ayında Nexon, Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir şirket için en büyük kripto yatırımı olan nakit varlıklarının satın alma gücünü korumak için varlık başına ortalama 58.000 dolar fiyatla 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

En büyük kripto para birimi şu anda 49.000 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyor ve 52.000 dolar direnç seviyesinin üzerinde toparlanmaya çalışıyor.

Ancak Nexon America’da yetkili Kenny Chang, kripto ödemelerinin eklenmesinin ana şirketin Bitcoin satın almasıyla ilgili olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Oyun Devleri Sektöre Giriş Yapıyor

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, Kasım ayı başlarında bir kazanç çağrısı sırasında “kazanmak için” oyunların ve NFT‘lerin oyunun geleceği olacağını öngördü.

Fransız oyun devi Ubisoft da bu ayın başlarında sert eleştirilerle karşılanan güçlü bir NFT hamlesi yaptı. Ek olarak en büyük oyun platformlarından biri olan Steam, Ekim ayında NFT’leri ve blockchain oyunlarını yasakladı.

Grup sohbet platformu Discord, topluluğundan büyük bir tepkiyle karşılaştıktan sonra Ethereum’u entegre etme planını bırakmak zorunda kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar