Kripto Para Analistinden Yükseliş Senaryosu: Bitcoin, Kısa Vadede Bir Düzeltme Hareketi Yapabilir mi?

Kripto para analisti, Bitcoin'in kısa vadede 30.000 dolar seviyelerine bir düzeltme hareketi yapabileceği, ardından ise 100.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselebileceği bir senaryodan bahsetti.
10:30
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter’da “SmartContracter” kullanıcı adı ile bilinen kripto para analisti, Bitcoin’in yüksek oranlı bir düzeltme hareketinin eşiğinde olabileceğini söyledi.

Potansiyel Bir Düzeltme Hareketine Dikkat Çekti

30.000 dolar ile 69.000 dolar fiyat aralığına dikkat çeken kripto para analisti, Bitcoin‘in direnç seviyelerini aşamamasının bir sonucu olarak 30.000 dolar fiyat bandındaki güçlü destek seviyesine geri çekilebileceğini iddia etti. Analist, yükseliş beklentisini uzun süredir koruduğunu ancak düşüş senaryosunun ciddiyetini de büyük ölçüde hafife aldığını dile getirdi.

30.000 dolarlık güçlü destek seviyesine dikkat çeken kripto para analisti, söz konusu potansiyel düzeltme hareketinin, Bitcoin’i 100.000 dolar fiyat seviyelerine çıkarabilecek bir fiyat hareketi olabileceğini de ifadelerine ekledi.

Ethereum’daki Kısa Vadeli Teknik Görünümü Değerlendirdi

Ethereum‘daki teknik görünümün kısa vadede negatif olduğunu dile getiren analist, kırılan trend çizgisine ve gün kapanışına dikkat çekti:

“ETH/USD paritesinde bu trend çizgisinin kırılması, benim adıma çok endişe verici. Geçen hafta boyunca, bir şekilde kurtarılabilir görünüyordu. Ancak dünün günlük kapanışı, kurtarılabilir görünümden uzaklaştırdı.”

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, FED’in faiz kararını açıklamasının ardından yukarı yönlü bir ivme kazandı ve 46.000 dolar fiyat seviyelerinden 48.700 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. 50.000 dolar fiyat bandındaki direnç seviyesini test etmese de Bitcoin, kaydettiği yükselişleri büyük ölçüde korudu ve 49.000 dolar fiyat seviyelerine yukarı yönlü bir ivme yakaladı.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise, 15 Aralık gününün akşam saatlerinde kaydettiği yükselişler ile birlikte yeniden 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI