X

Metaverse Coin’ler Düşüş Dinlemiyor: MANA ve SAND Yükselişi Sürüyor

Piyasada genel bir aşağı yönlü grafik görülse de metaverse coin’lerin büyük çoğunluğunun yukarı yönlü grafikler çizdiği görülüyor. 
13:13
19 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte hemen hemen tüm kripto para piyasasında aşağı yönlü hareketler görüyoruz. Ama metaverse token’lar bu düşüş sırasında en güçlü kalan kripto para birimleri. Bu coin’ler arasında ise The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) özellikle dikkat çekiyor.

SAND ve MANA Yükseliyor

Yaşanan son on günlük düşüş sırasında SAND kendine yeni bir rekor seviye belirledi ve MANA da yeni rekora doğru ilerliyor. SAND 18 Kasım’da 4,68 dolar ile kendisine yeni bir ATH belirlerken MANA 4,32 dolara kadar ulaştı ve 4,69 dolarlık rekor seviyesine çok yaklaştı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ise SAND 4,36 dolardan ve MANA 4,04 dolardan işlem görüyor. Aslında SAND ve MANA arasındaki bu fiyat ilişkisi bana 2021’in ilk yarısında HOT ve BTT arasında oluşan fiyat ilişkisini hatırlatıyor. HOT ve BTT de kendi rallileri sırasında aynı dönemlerde aynı düşüş ya da yükselişleri yaşamıştı.

Bu noktada analistler SAND ve MANA da yükselişlerin devam etmesini ve her iki kripto paranın da ilk hedefinin 5 dolar olacağını ifade ediyor. Ancak genel kripto para piyasasının görünümünün yukarı dönmesi ile birlikte bir süre iki token da bir süre yatay seyre geçebilir.

Diğer Metaverse Token’lar

Piyasada yaşanan düşüşe rağmen metaverse token’ların çoğunun yeşilde ilerlediğini ifade edebiliriz. SAND ve MANA’ya ek olarak Enjin (ENJ) son 24 saatte %8,7, WAX (WAXP) %6,4, MyNeighborAlice (ALICE) %17,4 ve Bloktopia (BLOK) %12,5 artışlar kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar