Reklam

Metaverse Altcoin’inde Beklenen Güncelleme Yayınlandı: Para İadesi Başlıyor

Metaverse altcoin'i Axie Infinity, beklenen ilk güncellemesini yayınladı. Altcoin projesi, kripto para ekosisteminde görülen en büyük hack olaylarından biri olan Ronin Network saldırısında çalınan 625 milyon dolar değerindeki kullanıcı fonunu iade etmeye başlayacak.
14:20
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Axie Infinity geliştiricilerinin bugün Ronin Network‘ün mobil cüzdanı olan Ronin Wallet’ın yeni sürümünü yayınlayacağı biliniyordu. Nitekim Ronin Network’ün mobil cüzdanı Ronin Wallet için beklenen sürüm yayınlandı. Yeni cüzdan sürümünün yayınlanmasıyla kripto para ekosisteminde görülen en büyük hack olaylarından biri olan Ronin Network saldırısında çalınan 625 milyon dolar değerindeki kullanıcı fonları için geri ödemenin bugün yapılmaya başlanması bekleniyor.

Güncelleme Neler Getiriyor?

Ronin Wallet için sunulan güncelleme sayesinde, kullanıcılar artık ERC20 ağındaki token bakiyesindeki değişikliklerle ilgili bildirim alabilecekler. ERC721 ağ token’larını (Axies, Arazi, Arazi Öğeleri) görüntülemek için yeni bir arayüz ve tohum ifadesi doğrulama sürecindeki değişiklik söz konusu. Ek olarak, güncelleme çeşitli hataların düzeltilmesi ve güncellemeleri ve mesajları arşivleme özelliğini kontrol etmek için oldukça işlevsel bir düğmeyi de beraberinde getiriyor.

Ronin Wallet güncellemesi, Axie Infinity topluluğunu heyecanlandırdı. Mobil cüzdan güncellemesi, projenin bugün yayınlaması beklenen Ronin Network güncellemesiyle birlikte geldi. Şimdi Ronin Bridge’ın yeniden başlatılması bekleniyor.

Neler Oldu, Neler Yapıldı?

23 Mart’ta Ronin Bridge‘e yapılan saldırıda 173 bin 600 ETH ve 25.5 milyon USDC‘nin (toplam 625 milyon dolar) çalınmasıyla köprü geçici olarak durdurulmuştu. Kripto para ekosisteminde yaşanan en büyük hack’lerden biri olan Ronin hack’inin arkasında Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus‘un olduğu tespit edildi. Saldırının ardından ABD Hazinesi, Lazarus ile bağlantılı olduğu iddia edilen üç ETH cüzdanına yaptırım uyguladı.

Axie Infinity‘nin arkasındaki şirket olan Sky Mavis, saldırının neden olduğu yıkıntıyı ortadan kaldırmak ve ekosistemi yağaya kaldırmak için hummalı bir şekilde çalıştı; hack’lenen doğrulayıcı düğümler, ağın çalışabilirliğine daha fazla merkeziyetsizlik getirmesi beklenen yenileriyle değiştirildi; Binance, a16z ve Paradigm’den 150 milyon dolarlık bir yatırım turu gerçekleştirildi; Blockchain’deki güvenlik açıklarını tespit etmek için bir hata ödül programı başlatıldı; ağ hard fork’landı ve çalınan 5.8 milyon dolarlık kullanıcı fonunun iadesi yapıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar