Merit Circle Coin Nedir?

Merit Circle, play-to-earn (P2E) ekonomisini geliştirmeye odaklanan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). 
11:43
3 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Merit Circle, play-to-earn (P2E) ekonomisini geliştirmeye odaklanan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). Proje, kullanıcıların basit bir hobi olmak yerine sevdikleri oyunları oynayarak para kazanabilecekleri yeni bir oyun çağı yaratmayı hedefliyor. Proje 4 Kasım 2021’de başladı ancak Temmuz 2021’den beri geliştiriliyor. Proje yeni olmasına rağmen, Twitter’da 64.800’den fazla takipçisi olan büyük bir topluluğa sahip.

Merit Circle (MC) Nedir?

Merit Circle şu anda en yüksek işlem hacmine sahip en popüler canavarlarla bir savaş oyunu olan play-to-earn projesi Axie Infinity’yi desteklemektedir. Bu noktada play-to-earn ile işverenler ve geliştiriciler yavaş ama emin adımlarla kripto metaverse’üne doğru genişledikçe, yakında büyük talep görecek yeni beceriler kazanıyorlar.

DAO, Star Atlas, Illuvium ve Hash Rush’ı desteklemeyi planlıyor. Örneğin Star Atlas, en iddialı blockchain oyunu olarak tanımlandı. Illuvium, uzaylıların dünyasında geçen ve bir hayatta kalma oyunu türü gibi görünürken, Hash Rush, oyuncuların bir kez daha inşa etmek, savaşmak zorunda olduğu kurgusal Hermeian galaksisinde geçen çevrimiçi bir bilimkurgu/fantezi RTS’dir.

Merit Circle’ın arkasındaki konsept tamamen yeni olmasa da, projenin kendisi metaverse tabanındaki farklı oyunlarda değer tahakkukunu en üst düzeye çıkarma hedefiyle lider bir DAO’dur. Platformu, sermayenin, uzmanlığın ve yatırımcıların, platformun ve yöneticilerin temsil edildiği oyunların ve tabii ki oyuncuların kesişim noktasındadır.

Projenin potansiyel olarak ortaya koyabileceği getiriler, onunla ilgilenen bazı oyuncular için potansiyel olarak yaşamı değiştiren gelirlere dönüşebilecek. Oyuncular projenin ve kendileri için oluşturulan burs programının değerini anladılar ve şu anda Axie Infinity oynayan 500’den fazla akademisyen var.

DAO’nun yanı sıra oyunculara ve likidite sağlayıcılarına fayda sağlayan Merit Circle’a akmakta olan önemli gelirler var. Daha fazlasının gelmesi bekleniyor ve özellikle Merit Circle DAO şimdi yeni oyunlar aracılığıyla metaverse’deki diğer fırsatlara odaklanmaya başlayacak.

Ayrıca Merit Circle, DeFiance Capital, Spartan Group, Yield Guild Games ve daha fazlasını içeren etkileyici bir ortak listesine sahip. Bunlar ve diğerleri, Merit Circle’ı etkin bir şekilde büyüyebilen, geliştirebilen ve yeni üyeleri sürdürebilen ölçeklenebilir bir operasyonel süreç oluşturduğu için övmüş, sektör lideri isimlerdir.

Tüm ortaklar ve bir grup melek yatırımcı, başlangıç aşamasında şirketi destekleyerek 4,5 milyon dolar kazanmasına yardımcı oldu.

Bunlara ek olarak Merit Circle’ın Medium gönderisine göre proje, sektördeki önde gelen güvenlik değerlendirme firmalarından biri olan Quantstamp tarafından denetlendi. Quantstamp, başlangıçta toplam 12 nokta bularak projenin tüm yönlerini analiz etti ve değerlendirdi. Sorunlar hemen çözüldü, ardından kod birkaç bireysel üst düzey geliştirici tarafından analiz edildi.

MC Coin Yorum

Metaverse’ün giderek daha önemli hale gelmesi ile birlikte Merit Circle da daha fazla dikkat çekiyor. Özellikle analistler metaverse coin’lerde ciddi artışlar bekledikleri için MC’ye olan ilgi de artıyor. Buna ek olarak MC’nin Binance’de listelenmiş olması da yatırımcıların ilgisini artırıyor gibi görünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre Merit Circle Coin, 416,799,547 dolar ile piyasa hacmi bakımından 256. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 9,78 dolardan işlem gören Merit Circle Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 165,058,659 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Merit Circle Coin, 5 Kasım 2021’de 2,69 dolar ile dip seviyeyi görürken 17 Kasım 2021’de de 14,88 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 42,592,000 MC bulunuyor ve MC Coin toplam arzının 1,000,000,000 MC olacağı ifade ediliyor.

Merit Circle Coin Nasıl Alınır?

MC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MC Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MC Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) MC işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar