Meme Coin Çılgınlığı ve Altcoin’in Yüzde 400’ü Aşan Yükselişi: Daha Yeni Başlıyor!

Sadece 30 günde yüzde 400'ün üzerinde yükselen altcoin'in gösterdiği eğilim 2021'de görülen büyük meme coin rallisini andırıyor.
10:30
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sadece 30 gün içinde Terra Classic (LUNC) fiyatları şaşırtıcı bir şekilde yüzde 441 yükseldi. Yeniden markalanan Terra ekosisteminin kripto parası, 23 Ağustos civarında başlayan mevcut ralli öncesinde büyük ölçüde 0,000097 dolardan işlem görüyordu. Fiyat izleme platformu CoinMarketCap’e göre, Terra Classic fiyatı son 24 saatte yüzde 1,04 düşüşle 0,0005102 dolardan işlem görüyor. LUNC’yi çevreleyen spekülasyon dalgası, geçen yıl görülen büyük meme coin rallisine oldukça benzer.

Mevcut Döngünün Meme Coin’i

Mevcut LUNC rallisi, meme coin’lerin geçen yıl öne çıkarak yaptığı boğa koşusunu hatırlatıyor. Büyük ölçüde, meme coin piyasalarındaki boğa koşusuna Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) hakim olduğu görülmüştü. Santiment Insights’ın sağladığı ilginç veriler, geçen yılki meme coin rallisi ile mevcut LUNC rallisi arasındaki benzerliğe işaret ediyor. Sonuçta, popüler kripto paraların kısa sürede bu kadar büyük bir ralli yapması çok sık rastlanan bir durum değildir ve LUNC’nin sın muhteşem yükselişinden önce Mayıs-Haziran aylarında muhteşem bir düşüşe tanık olunmuştu.

Analitik şirketi Santiment Insights, güncel veriler ışığında yaptığı değerlendirmede “Geçmişte meme coin‘lerin tacı DOGE, SHIB, SAFEMOON ve diğerlerine aitti. Ancak bugün oyunun adının LUNC olarak değiştiğine hiç şüphe yok.” notunu düştü. Santiment Insights, LUNC’nin mevcut rallisinde, son boğa piyasası döngüsünde görülen Dogecoin rallisi ile benzerliklere dikkat çekiyor. Benzerlik, her iki kripto paranın fiyat ve hacim modellerindeki gözlemlere dayanıyor:

Her ikisi de ilk olarak yükseldi, ardından yatay hareketlerle konsolide oldular ve ardından gerçek çılgınlık başladı.

Bu arada Dogecoin (DOGE) fiyatı, LUNC’nin fiyat hareketinin aksine son bir aydır düşüş trendinde. DOGE, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 3,06 yükselişle 0,06309 dolardan alınıp satılıyor.

Sosyal Etkinlikte Büyük Çıkış

Öte yandan Terra Classic için sosyal verilere bakıldığında da benzer bir boğa eğilimi görünümü göze çarpıyor. İnsanlar, sosyal medya ağlarında LUNC fiyatı yükseldikçe altcoin’le ilgili haberleri ve gelişmeleri aktif olarak arıyor, bu yöndeki bilgilere büyük ilgi gösterdikleri görülüyor.

LUNC ile ilgili anahtar kelimeler şu anda çeşitli sosyal trendler listesinde en üst sırada yer alıyor. Bu da Terra Classic’e olan yoğun ilginin somut bir işareti olarak değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar