MATIC Coin Güncel Yorum! Yükseliş Devam Mı?

MATIC Coin için kısa vadede beklenenler neler? Yükseliş devam edecek mi?
16:20
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Polygon son 8 aydır kripto para yatırımcılarının çoğunun radarında ve bu kesinlikle şaşırtıcı değil. Atılan adımlar bu sonucu doğurdu. Birçok devasa şirketle anlaşmalar yapıldı. Ayrıca Polygon pazarlama konusunda büyük bir başarıya imza attı. Tüm bunların sonucu olarak fiyatta devasa artışlar gördük. Çoğu altcoin ATH seviyesinin %80 altındayken MATIC çok daha iyi bir konumda bulunuyor.

MATIC Coin Güncel Yorum

Polygon (MATIC) fiyatı uzun vadeli yükseliş sinyalleri gösterse de mevcut ralli sona eriyor. MATIC Coin Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Polygon ağının yerel kripto parasıdır. Şu anda, MATIC fiyatı 1,35 dolarlık direnç alanından çıkmaya çalışıyor. Bu, 2022’nin çoğunda destek olarak hareket ettiği için çok önemli bir alan. Eğer bu seviyenin üzerinde kapanışlar görebilirsek MATIC fiyatının 1,73 dolara doğru hareket ettiğini görebiliriz.

Haftalık RSI, güçlü bir yükseliş sinyali veriyor ve 50’nin üzerinde konumunu sağlamlaştırdı. Bu bize yukarı yönlü bir kırılma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor.

MATIC Coin Yorumları

Teknik verilere göre haftalık grafikte yükseliş beklentisi net. Bunun temel nedeni günlük RSI’da gelişen büyük düşüş sapmasıdır. Bu tür sapmalar genellikle düşüş eğiliminin tersine dönmesinden önce gelir. Bitcoin’in güncel durumu da söz konusu olduğunda BTC’nin 26.000 doları test ettiği ortamda iyimser senaryonun gerçekleşmesi mümkündür. Dalga sayısı da 1,77 dolarlık direnç testinin olasılığını artırıyor. Polygon fiyatının genişletilmiş bir beşinci dalga içinde olduğu net ve bu boğalara moral veriyor.

Yükseliş görünümünün devam etmesi için 1,35 dolar üzerinde kapanışlara ihtiyaç var eğer haftalık kapanış bu seviyenin üzerinde olabilirse 1,77 dolar için daha net bir beklenti oluşacaktır. Sonuç olarak uzun vadeli bir düzeltmeden önce 1,42 dolara doğru bir toparlanma ve haftalık kapanışın ardından direnç testi mümkün. Diğer taraftan mart ayı sonunda gerçekleşecek olan mainnet de daha fazla yatırımcının Polygon’a ilgi duymasını sağlayabilir. ZK Rollups alanında çok önemli bir adım ve gizlilik konusunda kıymeti zamanla anlaşılacak bir teknik yükseltme yapılıyor.

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 24.570 dolarda bulunuyor ve 24.900 dolarlık testin ardından kritik destek bölgesi olan 24.500 seviyesi korunuyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar