X


Mask Network Coin Nedir?

Mask Network, kullanıcılarının Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokoldür.
10:48
15 Temmuz 2021

Mask Network, kullanıcılarının Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokoldür. Esasen internet ile üstte çalışan merkezi olmayan bir ağ arasında bir köprü görevi görür.

Mask Network (MASK) Nedir?

Mask Network ilk olarak Temmuz 2019’da, Facebook ve Twitter kullanıcılarının sosyal medya platformlarındaki gönderileri şifrelemesine izin veren ilk kullanım durumuyla başlatıldı. Daha sonra Kasım 2020’de HashKey ve Hash Global tarafından ortaklaşa yürütülen bir finansman turunda 2 milyon dolar ve Digital Currency Group ve Fundamental Labs’ın katılımıyla Şubat 2021’de 3 milyon dolarlık bir fon daha topladı.

Artık Mask Network, Gitcoin hibe kampanyalarını doğrudan Twitter’dan finanse etme yeteneğinin yanı sıra eşler arası ödemeler ve merkezi olmayan depolama işlevselliği sunma planlarını sunuyor. Ayrıca kullanıcıların kripto ödemeleri, merkezi olmayan finans, merkezi olmayan depolama, e-ticaret (dijital ürünler/NFT’ler) ve merkezi olmayan kuruluşlar (DAO) gibi DApp’leri mevcut sosyal ağların üstünde geçiş yapmadan kullanmalarına izin veren merkezi olmayan bir portaldır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Mask Network, kullanıcıların çevrimiçi etkileşimlerine bir düzeyde gizlilik eklemelerine olanak tanır. Kullanıcıların arkadaşlarına şifreli mesajlar göndermesine, kripto para gönderip almasına, dosya paylaşmasına ve DApp’lerle etkileşime girmesine izin vererek, tümü merkezi olmayan bir düzeyde faaliyetlerini yürütüyor.

Öte yandan Mask Network, Suji Yan’ın kurduğu Şanghay merkezli bir girişimdir. Yan, Mask Network’ü kurmadan önce, cypherpunk hareketi boyunca sosyal özgürlüğü, özellikle “Kriptografi Hakkı ve Yorum Özgürlüğü”nü savunmayı amaçlayan bir dizi ürün olan Dimension.im’i kurmuştu.

Bunlara ek olarak Mask Network’ün şu anda proof-of-stake algoritmasına geçiş yapan Ethereum ağı üzerinde çalıştığı da ifade edilebilir.

MASK Coin Yorum

Günümüzde hem sosyal medya kullanımı üst seviyeler ulaştığı hem de gizlilik giderek daha önemli bir konu haline geldiği için Mask Network kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu sebeple Mask Network platformunun yerel kripto para birimi MASK’in de yatırımcıların ilgisini çektiği görülüyor.

Özellikle günümüzde yaşanan düşüş piyasasında MASK coin’in fiyatının artıyor olması da hem kripto para birimine hem de projeye olan ilgiyi gösteriyor. Bu noktada MASK coin’in güncel rakamlarına göz atmak faydalı olabilir.

CoinMarketCap verilerine göre Mask Network Coin, 66,785,689 dolar ile piyasa hacmi bakımından 345. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 5,21 dolardan işlem gören Mask Network Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 96,080,029 USD olduğu görülüyor. Ayrıca MASK Coin, 22 Haziran 2021’de 3,34 dolar ile dip seviyeyi görürken 24 Şubat 2021’de de 97,92 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 12,826,666 MASK bulunuyor ve MASK Coin toplam arzının 100.000.000 MASK olacağı ifade ediliyor.

Mask Network Coin Nasıl Alınır?

MASK Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MASK Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MASK Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), BUSD ve Tether (USDT) MASK işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar