X


Çin’de Sıra Kripto Para Haberlerine ve Medya Kanallarına Mı Geldi?

Elde edilen son bilgilere göre Çin'in en büyük kripto para içerik topluluğu olan "CoinWorld" faaliyetlerini durdurma kararı aldı.
10:00
15 Temmuz 2021

2013 yılında Çin haber ödülünü kazanan Colin Wu’nun kripto para haberlerini ve gelişmelerini paylaştığı Twitter sayfası Wu Blockchain’in yaptığı son paylaşım, Çin’de yeni gelişmeler olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen gelişme, Çin’de kriptolar adına yeni negatif gelişmelerin olacağının sinyali olarak nitelendirilebilir.

CoinWorld Faaliyetlerini Durduruyor

Yapılan açıklamalarda 15 Temmuz’da Jiemian News tarafından paylaşılan bir habere göre, Çin’in en büyük kripto para içerik topluluğu olan “CoinWorld”ün uygulamalarını ve web sitelerini çalıştırmayı durduracağı bilgisi alındı. Aslında CoinWorld itibari pek de iyi olmayan ve rugpull reklamlarını kabul ettiği için sık sık eleştirilen bir içerik paylaşım platformuydu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada Twitter paylaşımına yorum yapan kişilerin büyük çoğunluğu aslında bu haberin kripto para ekosistemi için iyi olduğunu dile getirdi. Çünkü Wu Blockchain’in de belirttiği gibi CoinWorld kötü şöhreti olan bir platform ve pek çok kişinin bu platform sebebiyle zarar gördüğü düşünülüyor.

Başka Bir Yasağın Sinyali Mi?

CoinWorld’ün faaliyetlerini durdurma kararının ardından yapılan yorumlarda, bu durumun Çin’in bir başka yasak peşinde olduğunun sinyali olabileceği dile getirildi. Wu Blockchain konuyla ilgili yaptığı bir paylaşımda, Çin hükümetinin bir sonraki adımının kripto para birimleri ile ilgili içerikler üreten medya kanallarını engellemek yönünde olabileceğini dile getirdi.

19 Mayıs’tan bu yana attığı adımlar ile kripto para ekosisteminde sürekli olarak adından söz ettiren Çin’in daha ne kadar ileri gidebileceği merak ediliyor. Ancak pek çok isim Çin’in artık tamamen kripto para birimlerini yasaklamasının ekosistem için çok daha iyi olacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar