X


Ripple (XRP) Güncel Fiyat Analizi! Bunu Gözden Kaçırmamanız Gerekiyor

Ripple desteklerini bir bir kaybediyor. Bugün test edilen 0,6 desteği ve davanın güncel durumuyla birlikte muhtemel senaryoyu değerlendiriyoruz.
22:14
14 Temmuz 2021

Tüm kripto para piyasaları gibi XRP de düşüş eğilimini devam ettiriyor. Haziran ayında 1 dolar desteğini kaybeden fiyat 0,7 doları aşamıyor. Çin, Hindistan haberlerinin üstüne Binance kripto para borsasının yaşadığı baskı da eklenince hacimler son derece düştü. Üstelik piyasanın korku/açgözlülük endeksi de ciddi anlamda azalmış durumda, peki XRP fiyatını neler bekliyor?

Ripple (XRP) Fiyat Analizi

XRP fiyatı hali hazırda düşüş trendinin tam ortasında bulunuyor. Bitcoin fiyatındaki baskının devam etmesi 0,6 desteğinin de kırılmasıyla sonuçlanabilir. Fiyatın aşağı yönlü tutunabileceği destekler sırasıyla 0,56 ve 0,52 olacak. Önümüzdeki hafta beklenen olumsuz haberlerin en kötü senaryoda fiyatı 0,52 seviyesine itebileceğini bilmemiz gerekiyor.

Momentum ve MACD zayıfta olsa toparlanma sinyalleri gönderiyor. Ancak 50 Günlük Hareketli Ortalama düşüşün devam edeceğini söylüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yatırımcıların Dikkatli Olması Gerekiyor

Ayılar grafikte gücü ele geçirmiş durumda, yani çok büyük bir piyasa toparlanması olmadığı sürece fiyatın 0,6 desteğini kırması mümkün olabilir. Uzun vadeli yatırımcılar için bu seviyelerin altı bir alım fırsatı doğurabilir. Yakın gelecekte 0,60 ile 0,52 arasında gidip gelen bir XRP fiyatı görebiliriz. Bu duruma hazırlıklı olmakta ve en yakın destek olan 0,60 seviyesini stop almakta yarar olabilir.

XRP hali hazırda %1 düşüşle 0,617 seviyesinden alıcı buluyor. Günlük hacim %7 seviyesinde artmasına rağmen fiyat bugün 0,6 desteğini test etti. Küçük çaplı toparlanma Bitcoin fiyatına bağlı olarak gerçekleşti.

Yarın Ripple için önemli bir gün çünkü 15 Temmuz tarihinde SEC savunma yapacak. William Hinman ifadelerine karşı yapılacak savunmada ne gibi detaylara girileceği önemli ve eğer Ripple bu duruşmada zor durumda kalırsa doğal olarak XRP fiyatı da aşağıya salmak için iyi bir bahane bulmuş olacak. SEC bu duruşmada Hinman’ı tanık listesinden çıkarmak için uğraşacak. Kurum Hinman’ın ifadesini reddediyor.

Ripple’ın elindeki en büyük kozlardan olan Eski SEC Başkanı Hinman tanık listesinden çıkarılırsa Ripple zor durumda kalacaktır. Davanın yakından takibiyle birlikte alımlarda temkinli olmakta fayda var.

Elbette burada paylaşılan görüşler yatırım tavsiyesi içermemekte olup yatırımlarınızı kendi araştırmalarını ve değerlendirmeleriniz sonucu yapmanız gerekmektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar