X


LTC’nin Yaratıcısı Charlie Lee’den Yatırımcılara Tavsiyeler

Charlie Lee CNBC'deki programda kripto para piyasası hakkında değerlendirmelerde ve bazı tavsiyelerde bulundu.
17:00
28 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee dün CNBC’de katıldığı programda kripto para piyasasındaki, özellikle BTC ve LTC’deki düşüşü tartıştı. Lee ayıların bir süredir hakim olduğu piyasayla ilgili zorlu sorulara cevap verdi.

Bilgisayar uzmanı Lee’ye ilk olarak BTC’nin aralık ayında yaklaştığı rekor seviye 20 bin dolar soruldu. Lee buna karşın Bitcoin’in yükselişini tahmin etmenin zor olduğunu dile getirdi ve ekledi:

7 yıldır piyasadayım. Bazen bir yılda 6 ay içinde eski seviyesine dönüyor, bazen de bu 3 4 yıl sürüyor. Yani bir şey söylemek gerçekten zor.

Piyasadaki fiyatların ağ performansını veya kripto paraların benimsenme oranını yansıtıp yansıtmadığı sorulan Lee fiyatların kripto paraların başarısına göre hareket edeceğini dile getirdi. Ancak Lee kısa vadede fiyatların teknik gelişim veya kapasitenin göstergesi olduğunu düşünmüyor Öte yandan Lee, benimsenme oranları artsa da BTC ve LTC’nin %60-70 düştüğüne dikkat çekiyor:

Bunun sebebi sanırım volatilite, bugünlerde her şey spekülasyona bağlı. Fakat gelecekte fiyat paraların başarısını yansıtacak.

Röportajın devamında program sunucusu Lee’ye tüm Litecoin’lerini sattığını hatırlatarak mevcut düşüşün uzun vade için fırsat yaratıp yaratmadığını sordu. Lee buna karşılık Litecoin’lerini çıkar çatışması sebebiyle sattığı ve gelecekte tekrar almayı düşünmediği cevabını verdi. Lee yatırımcılara da yalnızca kaybetmeye hazır oldukları kadar yatırım yapmaları tavsiyesinde bulundu:

Düşüşteyken alım yapmak daima iyidir. İnsanlara tavsiyem bu olurdu. Kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarda para harcamadığınız sürece bence sorun yok. Evini ipotek edip tüm parasını bir coin’e yatıran ve coin’in %80 düşüşünü izleyen insanlar için durum felaket. Ancak durumunuz varsa biraz para harcayıp kripto alın derim.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar