X


Lee: Çin Ve Amerika Arasındaki Ateşkes Bitcoin’i Etkilemedi

Tom Lee Bitcoin fiyatının nelerden etkilendiğiyle ilgili açıklamalar yaptı...
15:00
1 Temmuz 2019

Kripto para dünyasının en çok tanınan analistlerinden biri olan Tom Lee’ye göre, günümüzde süren boğa piyasasında Bitcoin’in fiyatının ciddi şekilde düşmesi çok zor… Çünkü fiyatın artmasını destekleyen çok fazla dış etken var.

Bitcoin Fiyatı ve Gelişmeler

Bitcoinist’in haberine göre uluslararası gündemde sürekli yer bulan Çin-Amerika ticaret savaşına değinen Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatının başka sebeplerden de etkilendiğini ifade etti.

Lider kripto para birimi Çin ve Amerika arasındaki gerilim artarken yükselişe geçti. Ancak geçen hafta gündeme gelen sürpriz ateşkes Bitcoin’in elde ettiği kazancı geri almayı başaramadı. Lee, “Amerika ve Çin arasındaki tansiyonun hafiflemesi ve hatta ekonomik kısıtlamaların hafiflemesi Bitcoin’e çok da zarar vermedi.” açıklamasını yapıyor ve ekliyor:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in gelişmelerle bir sorunu yok gibi görünüyor.

Öte yandan bu yıl gerçekleşen büyük olayların Bitcoin fiyatını etkilediğine hep beraber şahit olduk. Örneğin, Brexit müzakere görüşmeleri sırasında hem Bitcoin’in hem diğer kripto paraların fiyatlarında artışlar yaşandığına şahit olmuştuk. Küresel olayların fiyatlar üzerindeki etkisini bu yazımızda paylaşmıştık.

Haziran ayındaki yükselişlerde uzmanlara göre Çin’de gerçekleşen satın alımların etkisi var. Çin’de Bitcoin işlemlerinin yasak olmasına rağmen vatandaşlar muhtemelen Tether üzerinden Bitcoin işlemlerini gerçekleştiriyor.

Bitcoin 6.600 Dolara Düşer Mi?

Bitcoin’de bir düzeltme hareketinin olması neredeyse bütün ekosistem tarafından bekleniyordu. Analistler üç ay süren istikrarlı kazançların ardından görülen 13.800 dolar seviyesinin bir geri çekilmeyle sonuçlanmasının sağlıklı olduğunu ifade ediyor.

Hatta bazı uzmanlar bu geri çekilmenin devam edeceğini ve fiyatın 6.600 dolara kadar düşebileceğini ifade ediyor.

Ancak sektördeki gelişmeler küresel olaylar bu beklentiyi yeniden şekillendirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar