reklamı kapat

KuCoin CEO’su Müjdeyi Verdi: 281 Milyon Dolarlık Olayın Sorumluları Bulundu

KuCoin kripto para borsasına saldıranlar bulundu mu?
10:39
4 Ekim 2020

Kripto para borsası KuCoin Eylül ayının sonlarında yaşadığı saldırı sonucunda yaklaşık olarak 281 milyon dolarlık kripto para çaldırmış ve bu olay kripto para sektörünün gündemine oturmuştu. İlk başta 150 milyon dolar olduğu düşünülen toplam zararın 281 milyon dolar olması bunu tarihteki en büyük kripto para hacklenme olaylarından birisi yapıyor.

Borsa CEO’su Johnny Lyu ise yayınladığı gönderisinde, yapılan detaylı araştırma sonrasında saldırganların kimler olabileceğine dair önemli kanıtlara ulaştıklarını belirtti. KuCoin CEO’su şimdiden kolluk kuvvetleri ile beraber çalıştıklarını ve 26 Eylül tarihinde yaşanan saldırının faillerinin bulunmasının an meselesi olduğunu belirtti.

KuCoin CEO’su: Saldırganları Tespit Ettik

KuCoin CEO’su bunun yanı sıra diğer kripto para borsalarının yardımı sayesinde 64 milyon dolarlık kripto paranın daha şüphelilerin adresinden çıkartıldığını ve dondurulduğunu belirtti. Bu da saldırganların bu tarihe kadar 204 milyon dolarlık varlığı kaybettiği anlamına gelmekte.

Özellikle Tether, milyonlarca dolarlık USDT dondurma işlemine imza atarak saldırganların fonlarını kullanamamalarına yol açmıştı. Tether’in yanı sıra birçok kripto para borsası ve kripto para projesi de benzer adımlar attı ve KuCoin saldırganlarının ellerindeki fonların önemli bir kısmının erişim dışı kalması sağlandı.


KuCoin borsasının saldırganları tespit edip bunu kanıtlaması ise kripto para sektörü için genel bir yükselişi beraberinde getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.