Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı’nda Son Durum Ne? İşte Önemli Gelişmeler

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı'nın topluluk çalışmaları kısmı tamamlandı.
15:13
11 Şubat 2022
Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı'nda Son Durum Ne? İşte Önemli Gelişmeler
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün itibarıyla, ülkemizde kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmaları devam ederken bu alanda uzman kişilerin sektöre yönelik görüşlerinin alınacağı bir “Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı” düzenlendi.

İşte düzenlenen bu “Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı”na yönelik son gelişmeler.

Topluluk Çalışmaları Kısmı Tamamlandı

Kripto paralarla ilgili düzenlemeler bir süredir ülkenin gündemindeydi. Bugün itibarıyla düzenlenen çalıştayda aralarında ekonomist, avukat, teknoloji uzmanı gibi pek çok alandan uzman kişiler katıldı.

Bugün gerçekleştirilen çalıştayda, Türkiye’deki “Kripto Varlık Yasası” konusunda pek çok öneri sunulacak ve bu çalıştay sonucunda bir rapor hazırlanacak.

Alınan son bilgilere göre, Kripto Varlık Yasa Çalıştayı‘nın topluluk çalışmaları kısmının tamamlandığı ve hazırlanan metinlerin birazdan düzenleyici kurumlara sunulacağı bildirildi.

Öte yandan çalıştayda bulunacak konuşmacılar arasında Erkan Öz, Ahmet Usta, Öğr. Gör. İsmail Hakkı Polat, Öğr. Gör. Tansel Kaya, Devrim Danyal, Öğr. Gör. Nurullah Mahmut Dündar, Kamile Uray, Volkan Korkmaz, Cem Yılmaz, Prof. Dr. Ümmühan Aslan, Doç. Dr. Pınar Çağlayan Aksoy, Burcu Atalay, Av. Elçin Karatay, Av. Oğuz Evren Kılıç ve birçok değerli isim bulunuyor.

Kamuoyu Görüşlerine Yer Verilecek

Kamuoyu görüşlerine de önem veren platform, raporlarında bu görüşlere de yer verecek. Öyle ki yeni yasa tasarısı için görüşlerini iletmek isteyen kişiler aşağıda belirtilen linkteki formu kullanabilecekler.

Yeni yasa tasarısı hakkındaki görüşlerinizi belirtmek için buradaki formu doldurabilirsiniz.

Grand Ankara Hotel’de bugün sabah 09.00’da  başlatılan “Kripto Varlık Yasa Çalıştayı” akşam 19.00’da sona erecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI