reklamı kapat

Kripto Paraların Toplam Piyasa Hacmi 5 Ayın Rekorunu Kırdı!

Kripto para piyasasının toplam piyasa hacmi 185 milyar dolara çıkarak 5 aydır görülmeyen bir başarıya imza attı.
11:00
8 Nisan 2019

Kripto para birimlerinin toplam piyasa hacmi 8 Nisan tarihinde Türkiye saatine göre 05:00 itibariyle 18 Kasım tarihinden beri görülmemiş olan 185.89 milyar dolara kadar çıktı ve kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Toplam piyasa hacmi basın saatine göre 184 milyara kadar gerilemiş olsa da, ulaşılan bu nokta beş ay boyunca görülmemiş bir seviye olarak bilinmekte ve bunun gerçekleşmesi için 10 hafta boyunca üst üste yeşil mum kapanışları gerçekleşti. Yani teknik olarak yılın başlangıcından bu yana kripto paraların değerinde ve grafiklerinde devamlı bir tırmanma yaşandı.

Özellikle 2 Nisan tarihinde Bitcoin‘in (BTC) ani bir yükselişe geçmesi ile neredeyse bütün kripto para piyasası aynı oranda şahlandı ve 2 Nisan tarihinden 7 Nisan tarihine kadar toplam piyasa hacminde milyarlarca dolarlık bir artış oldu.

Bitcoin ve Ethereum Yükselişte

Geçtiğimiz 24 saatlik dilimde ise BTC ile Ethereum (ETH) yeniden sırasıyla 5.300 dolar ile 200 dolarlık direnç noktalarını test etmeye başladılar. Bitcoin basın saatine göre 5.270 dolarlık birim fiyata ulaştı ve son 24 saat içerisinde 3 milyar dolarlık hacim kazandı. Ethereum ise 183 dolara kadar çıkarak 1.7 milyar dolarlık hacim elde etti. Bu esnada Bitcoin’in piyasadaki egemenliği ise %52’den, %50.6’ya kadar geriledi ki bu durum altcoin’lerin güçlenmeye başladığının işareti olarak algılanabilir.

Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra toplam piyasa hacmine göre en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin (LTC) de yaşanan bu ralli esnasında ciddi bir yükseliş yaşadı ve 100 doları zorlamaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.