Kripto Paralarda Dünya Kupası Finali Heyecanı! Bu Token’da Yüzde 70 Artış!

FIFA Dünya Kupası heyecanı kripto para piyasalarına yansıdı! Bu taraftar token final heyecanı ile yüzde 70 arttı! Yükseliş sürecek mi?
00:50
15 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tüm dünyayı ve kripto para piyasalarını etkisi alan FIFA Dünya Kupası müsabakaları tüm hızıyla devam ederken taraftar token’larda ciddi hareketlilik dikkat çekiyor. Arjantin Taraftar Tokeni (ARG), futbol efsanesi Lionel Messi liderliğindeki Arjantin’in FIFA Finali’ndeki konumunu güvence altına almasının ardından değeri %70 artarak önemli ölçüde ralli yaptı.

ARG’de Yüzde 70 Artış!

Lionel Messi liderliğindeki Arjantin, bugün oynanan son maç ile merakla beklenen FIFA Dünya Kupası Finalinin ilk yerini doldurdu. ARG, Arjantin Futbol takımının taraftar token’ı olarak piyasaya sürüldü. Token, diğer çeşitli kulüplerin taraftar token’larına da güç sağlayan Chiliz ekosisteminin bir parçası. Taraftar token’ları, yatırımcılarına özel ödüller ve deneyimler sunar. ARG, Arjantin milli takımının finalde oynamayı hak etmesinin ardından OKX borsasında yaklaşık 3,25 dolardan 5,62 dolara %70 oranının üzerinde bir artış gösterdi. Ayrıca uzmanlar Arjantin’in FIFA Dünya Kupası 2022’yi alması durumunda popüler token’ın daha fazla fiyat artışı yaşayabileceğini öne sürdü.

POR Düşüşte

ARG’nin aksine, Cristiano Ronaldo liderliğindeki Portekiz’in taraftar token’ı olan POR’un fiyatı düşüş trendinde işlem görüyor. POR kısa süre önce, takımın Fas’a karşı çeyrek finalde elenmesinin ardından fiyatının düşmesiyle önemli bir değer düşüşü kaydetti. Ayrıca Portekiz, Fas’a karşı aldığı mağlubiyetle 2022 FIFA Dünya Kupası’na veda etti. POR, Chiliz ekosistemi tarafından desteklenen ARG’nin kardeş token’ı olarak piyasaya sürülmüştü. Token, OKX borsasında son yedi gün içinde yaklaşık %35 oranın bir düşüş kaydederek 2,5 dolardan 1,6 dolara geriledi. Dünya kupası karşılaşmalarında belli olacak ikinci finalistin taraftar token’ı benzer şekilde artış sağlayacak mı merak konusu olmuş durumda.

Öte yandan bugün akşam saatlerinde ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, açıklamalarında faiz oranları ve enflasyon verileri hakkında yaptığı açıklamaların ardından dolar endeksinde hareketli dakikalar yaşandı. Ayrıca lider kripto para birimi açıklamalar öncesinde 18.387 dolar seviyesine ulaşmasının sonrasında 17.793 dolara geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI