X


Kripto Paralar, Altın ve Emtia Hepsi Bu Tarihe Kilitlendi! Kritik Açıklamaya Saatler Kaldı!

Bitcoin (BTC)'in asıl düşüş sebebi bu olabilir, açıklamaya saatler kaldı düşüş devam edecek mi?
00:05
8 Eylül 2021

Bugün herkes Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşüne dair sebepler ararken bir tanesi aradan sıyrıldı. Saat 17:00 sularında ajanslara önemli bir açıklama düştü. Beyaz Saray’dan gelen bilgiye göre Biden, Perşembe günü yeni Delta varyantıyla alakalı açıklamalar yapacaktı. Bitcoin (BTC) fiyatını takip ettiyseniz ani düşüşün haberin yayılmasıyla birlikte başladığını fark etmiş olmanız gerekiyor. Üstelik bu haber emtia ve altın fiyatlarını da aşağıya çekti. Peki ne gibi açıklamalar gelebilir, fiyatı bu denli dibe çeken ne?

Kritik Açıklamaya Saatler Kaldı

Perşembe günü yapılacak açıklama Delta varyantının yayılmasıyla mücadeleyi ve Amerika’daki aşıya talebi artırmaya odaklanıyor. Ekonominin de ciddi anlamda zarar gördüğü aşikar, üstelik yeni varyantların çıkıyor olması ekonomik toparlanmayı da sekteye uğratıyor. Bugün Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Biden, Perşembe günü altı aşamalı bir strateji açıklayacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Artan vaka ve üstüne Amerika’da açılan okullar vatandaşların endişelerini besliyor. Birçok şirket son varyantla birlikte ofise dönüş planlarını öteledi. Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki bugün yaptığı açıklamada salgını kontrol altına almaya yardımcı olması için kamu ve özel sektörü ilgilendiren altı aşamalı bir planının duyurulacağından bahsetti.

Aşılamanın artması için bazı ek tedbirler alarak işi biraz daha zoraki hale getirme planlarından söz ediliyor. Ancak piyasaları ilgilendiren kısmı ekonomiye dair alınacak tedbirler neler olacak? İşte bu belirsizlik tüm emtia piyasalarını olumsuz etkiledi. Altın %2, Platin %2, Paladyum %1,64 ve diğer tüm emtilarda düşüş yaşandı.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor

Tüm emtia piyasalarıyla eş zamanlı olarak düşüşe geçen Bitcoin (BTC) fiyatı Perşembe günü yapılacak açıklamanın tedirginliğini yaşıyor olabilir. Ek tedbirler neleri kapsayacak? Biden faiz artırımının erkene alımı için baskı mı kuracak veya piyasalar pompalanan yüz milyarca doların artık musluğu sıkılacak mı? İşte bu belirsizlik piyasalarda ciddi korku havası oluşturdu.

Geçtiğimiz hafta 40 milyon vakayı aşan Amerika’da son 14 gün içinde 21.000’e yakın insan hayatını kaybetti. Perşembe günü Biden bu sürecin üstesinden nasıl geleceğini anlatacak ve alınacak tedbirlere göre mevcut düşüşler devam edecek gibi görünüyor. Üstelik Eylül sonunda FED’in açıklamaları da olacak, Eylül ayı daha önce de söylediğimiz gibi özellikle kripto para piyasalarında sert geçeceğe benziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI