X


Kripto Para Sektöründe En Aktif Ülkeler: Türkiye Kaçıncı Sırada?

Türkiye'nin küresel kripto para sektöründeki sıralaması ne durumda?
08:57
12 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye özellikle son yıllarda elde edilen tanınma ile beraber küresel kripto para sektöründe önemli bir yere yükseldi. Binance, Huobi gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarının ülkemize olan yoğun ilgisi de Türkiye‘nın ne derece önemli bir pazar olduğunun kanıtlarından sadece birisi.

Buna ek olarak devlet eliyle de kripto paralara ve blockchain teknolojisine yönelik önemli adımlar atılıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bir duyuruda Türkiye’nin ”dijital parası” için çalışmaların hızlandırıldığı vurgulanmıştı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Kripto Para Borsalarında Lider ABD!

ICO Analytics platformu tarafından dünya çapındaki top 50 kripto para borsasından derlenen verilere göre, yüzde 17,5 ile lider ABD olarak gözükse de, Güney Kore hiç beklenmeyen bir sonuç ile ikinciliği elde etmeyi başarmış. Yüzde 12,8’lik yüzdeye sahip olan Güney Kore’yi yüzde 8,6 ile Rusya, onu da yüzde 5,8 ile Japonya takip ediyor.

Son günlerin en çok konuşulan ülkelerinden olan ve ciddi atılımlar gerçekleştiren Çin ise, ilginç bir şekilde sıralamada beklenen noktada yer almıyor. Yüzde 5,5’luk oran ile Japonya’nın arkasında yer alan Çin, Endonezya, Ukrayna, İngiltere ve Almanya’nın ise önünde konumlanmış durumda.

Ülkemiz Türkiye ise sadece yüzde 2,5’luk bir oran ile 14. sırada yer almakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI